Tesla straciła prawie 56 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia!

Tesla

Parę dni temu pisaliśmy, że Google straciło w ciągu kilku godzin 57 miliardów, a teraz okazuje się, że również Tesla zaliczyła gigantyczny spadek kapitalizacji na giełdzie. Według Market Insider kapitalizacja rynkowa producenta pojazdów elektrycznych spadła w czwartek o prawie 56 miliardów dolarów po wyprzedaży akcji w następstwie gorszych niż oczekiwano wyników firmy w pierwszym kwartale. Ta liczba jest tak duża, że ​​w rzeczywistości przyćmiewa kapitalizację rynkową Forda i General Motors.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas środowej rozmowy o zarobkach firma Elona Muska ogłosiła dochód netto w wysokości 2,51 miliarda dolarów w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 roku. Podczas gdy większość firm chciałaby zarobić tyle w ciągu kwartału, liczba ta stanowiła 24-procentowy spadek w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Spadek, który został przypisany agresywnej strategii obniżania cen, doprowadził do wyprzedaży akcji Tesli, co spowodowało spadek ceny akcji o 9,75 procent (lub 55,69 miliardów dolarów) do 515,72 miliardów dolarów.

Mimo to Tesla nie znajduje się w strefie zagrożenia finansowego. Powodem dla którego Tesla może stracić 56 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, jest to, że jest warta 10 razy więcej. Jest to najcenniejsza firma samochodowa na świecie i nikt inny nawet się do niej nie zbliża. Nawet po stracie kapitalizacja rynkowa spółki pod koniec czwartkowego handlu nadal sprawiała, że ​​była to dziewiąta najcenniejsza firma na świecie. Kolejna najcenniejsza firma samochodowa jest Toyota, która była w czwartek warta 181,71 miliarda dolarów. To różnica 334 miliardów dolarów, czyli prawie dwukrotność kapitalizacji rynkowej Toyoty. Dwóch kolejnych najcenniejszych amerykańskich producentów samochodów, Ford i General Motors, było wartych odpowiednio 48,71 mld USD i 48,23 mld USD. Tesla radzi sobie całkiem nieźle w porównaniu do wszystkich innych.

Podczas rozmowy z inwestorami Musk ujawnił, że producent samochodów planuje zorganizować dostawę Cybertrucka przed końcem trzeciego kwartału. Nikt nie wie dokładnie, czego będzie dotyczyć to wydarzenie, ale sugeruje, że firma w końcu rozpocznie budowę długo oczekiwanego pojazdu elektrycznego tego lata i rozpocznie masową produkcję w przyszłym roku.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
59
+1
38
+1
6
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS