BMW XM 2024 Label Red – najmocniejsze BMW w historii

BMW XM Label Red
Zobacz galerię 16 zdjęć
BMW XM Label Red

Linia BMW M wzbogaca się o nowy model z czerwoną etykietą XM. Oparty na SUV-ie serii X, XM Label Red jest wyposażony w nowy hybrydowy układ napędowy typu plug-in o mocy 738 KM, co czyni go najmocniejszym pojazdem w gamie M. Wzrost mocy w porównaniu ze zwykłym modelem XM pochodzi z silnika elektrycznego między silnikiem spalinowym, a ośmiobiegową skrzynią biegów, który napędza tylny układ napędu na wszystkie koła. Ta rakieta przyspiesza od 0 do 100 w 3,7 sekundy!

BMW XM Label Red 2024 łączy układ napędowy M HYBRID z dodatkową mocą i unikalnymi akcentami stylistycznymi, które wyraźnie podkreślają jego wyjątkowe osiągi. Dzięki maksymalnej mocy systemowej wynoszącej 738 KM, BMW XM Label Red jest po prostu najmocniejszym pojazdem drogowym BMW M, jaki kiedykolwiek wyprodukowano.

BMW XM Label Red zadebiutuje na świecie podczas międzynarodowego salonu samochodowego Auto Shanghai w kwietniu 2023 r. Produkcja rozpocznie się w sierpniu 2023 r. w zakładach BMW Spartanburg w Południowej Karolinie.

Wyjątkowa moc układu napędowego M HYBRID

System M HYBRID w BMW XM Label Red wyraźnie demonstruje korzyści płynące z elektryfikacji w wyczynowych modelach BMW M. Bezproblemowe współdziałanie silnika elektrycznego i silnika V8 zapewnia natychmiastowe dostarczanie mocy, które wyraźnie wzrasta i trwa aż do najwyższych zakresów obrotów. Kombinacja silnika spalinowego i silnika elektrycznego jest koncepcyjnie podobna do układu napędowego zastosowanego w nowym długodystansowym samochodzie BMW M Hybrid V8, który zadebiutował w 24-godzinnym wyścigu Daytona w północnoamerykańskiej serii IMSA i będzie startował w imprezach przez cały 2023 rok, aż do 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 2024 roku.

Maksymalna moc wynosząca 738 KM oznacza wzrost o 94 KM w stosunku do standardowego BMW XM. Całkowity systemowy moment obrotowy wzrósł o 200 Nm i teraz osiąga szczyt przy 1000 Nm. Moc przekazywana jest na asfalt przez napęd na wszystkie koła M xDrive. W połączeniu ze specyficzną dla modelu technologią podwozia oraz szybko działającym, bardzo precyzyjnym układem napędowym i sterowaniem podwozia, BMW XM Label Red zapewnia wyjątkowe wrażenia z osiągów z mocą i zwinnością na zupełnie nowym poziomie.

Zawieszenie jest wyposażone w aktywne amortyzatory, aktywne stabilizatory, elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i zaawansowane hamulce M. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 19,2 kWh daje XM Label Red 50 km tylko elektrycznego zasięgu, chociaż BMW nie opublikowało całkowitych szacunków zasięgu dla SUV-a. Czerwone wykończenia rozciągają się do wnętrza, z czerwono-czarną tapicerką i czerwonymi akcentami w całej kabinie. Informacji udziela 12. 3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników i 14,9-calowy ekran dotykowy z najnowszym systemem iDrive. 

Produkcja XM Label Red rozpocznie się latem 2024 roku.

Cena będzie wynosić około 1 200 000 złotych.

Oficjalna strona WWW.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
163
+1
130
+1
3
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS