Restauracja Treinta y Tres w Olivii Star jak koncert w najlepszej filharmonii

Zobacz galerię 35 zdjeć
2523
2524
2525
2526
2527
2528
2529
2530
2531
2532
2533
2534
2535
2536
2537
2538
2539
2540
2541
2542
2543
2544
2545
2546
2547
2548
2549
2550
2551
2552
2553
2554
2555
2556
2557

Nie minął jeszcze miesiąc od otwarcia Arco, a na 33. piętrze Olivii Star została otwarta druga restauracja Treinta y Tres (od hiszpańskich słów oznaczających trzydzieści trzy). Dania w niej oferowane są przygotowywane przez wybitnych kucharzy restauracji Arco, jednak restauracja oferuje przystępną w cenach kuchnię śródziemnomorską w zdecydowanie mniej formalnym charakterze.

Otwierając Arco by Paco Pérez inwestor już miesiąc temu zapowiedział otwarcie również drugiego konceptu gastronomicznego na 33. piętrze najwyższego w Polsce Północnej budynku. Jak mówi Rafał Marcyniuk, członek zarządu Olivia Star Top otwierana nowo restauracja Treinta y Tres to propozycja dla wszystkich, którzy na co dzień szukają najwyższej klasy gastronomii, jednak w wydaniu mniej oficjalnym niż w sąsiedniej restauracji Arco: Używając metafory –  wyjście do Arco, możemy porównać z wizytą w operze lub filharmonii, Treinta y Tres to koncert zagrany przez tych samych wybitnych muzyków, ale repertuar i atmosfera mniej formalna. To miejsce, do którego można przyjść na biznesowy lunch czy kolację w gronie przyjaciół. Również pod względem cenowym restauracja oferuje szerszy wachlarz cen, ponieważ ceny hiszpańskich przekąsek rozpoczynają się już od 20 zł. Restauracja pod względem jakości kuchni, nie odstępuje Arco. – mówi Rafał Marcyniuk. Różni się charakterem i odmiennym podejściem do celebracji posiłku

Nad ofertą gastronomiczną restauracji czuwa ten sam zespół utytułowanych mistrzów, co w restauracji Arco, jednak nie jest to gastronomia z rodzaju autorskiej sztuki fine dining. Potrawy są również przygotowywane z wykorzystaniem świeżych produktów, sprowadzanych codziennie z całego świata. Jesteśmy stałymi rezydentami gdańskiego lotniska, z którego codziennie odbieramy świeże ryby, owoce i owoce morza, sprowadzane przez zaufanych dostawców, w kilku krajach Europy – mówi Krzysztof Dembek, członek zarządu Olivii Star Top. Czasem nad ranem telefonicznie jesteśmy informowani przez rybaków z Hiszpanii, że udało im się złowić wyjątkowy gatunek ryby i już o 9 odbieramy je z terminala cargo w Rębiechowie.

Treinta y Tres otwarta będzie codziennie z wyłączeniem poniedziałków. Od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-15.00 dostępne jest menu lunchowe, a kolacje oferowane są w godzinach 17.00-22.00.

Treinta y tres stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie miłośników jakościowej kuchni na zachwycające miejsce, położone w miejscu, które zapewnia nam zachwycający widok z perspektywy 140 metrowego budynku– dodaje Krzysztof Dembek. Ma być miejscem, w którym z przyjemnością zjemy lunch, biznesową kolację, ale także spotkamy się w gronie przyjaciół.

Wnętrza restauracji przygotowane zostały przez Tarruella Trenchs Studio z Barcelony, tę samą, która była odpowiedzialna za wnętrza Arco by Paco Pérez. Mają przywodzić na myśl śródziemnomorskie ciepło i blask. Zostały przygotowane z wykorzystaniem jasnych barw sprowadzanego z Hiszpanii kamienia, a także drewna orzechowego.

Jedną z kluczowych części restauracji jest wyjątkowy bar, czekający na gości na wejściu na 33 kondygnację Olivii Star. Jego charakter został przygotowany w sposób, który już od wejścia buduje pozytywne emocje, zaprasza do interakcji i pobudza. Z tego powodu został umieszczony centralnie. Wokół niego na gości czekają krzesła, a lustrzany sufit potęguje podniebne wrażenia czekające na każdego, kto da się zaprosić do skosztowania oferty baru. Do jego prowadzenia zaprosiliśmy najlepszego specjalistę w Polsce, Karola Onyszko, który odpowiadał za dobór alkoholi, jak i stworzenie wyjątkowej karty autorskich koktajli, inspirowanych najwyższymi budynkami świata – mówi Krzysztof Dembek. Za wieloma alkoholami sprowadzonymi do baru przez Karola Onyszko kryje się niejedna fascynująca historia, o której barmani z chęcią opowiadają gościom. Zależy nam, aby bar przyciągał i oferował jedyne w swoim rodzaju wrażenia wysoko ponad ziemią.

Kiedy tylko dowiedziałem się, że Paco Pérez będzie otwierał restaurację w Olivii Star, to postanowiłem, że bar, nie może oferować czegoś mniej prestiżowego niż kuchnia.- mówi Karol Onyszko. Oferta, którą przygotowaliśmy obejmuje koktajle oraz kolekcję mocniejszych alkoholi sprowadzonych tylko dla nas. Poza klasyczną ofertą dysponujemy kolekcją japońskiej whisky, katalog wyselekcjonowanych ginów i wódek. Każdy wprowadzany do karty koktajl ma swoją historię i właśnie nimi dzielimy się z naszymi gośćmi.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Kontakt z nami

W każdej sprawie prosimy o kontakt pod poniższym adresem e-mail: info małpa luxatic.pl

Bądź na bieżąco!