Pierwszy portret króla Karola w koronie trafi na monetę

Przed koronacją Jego Królewskiej Mości w przyszłym miesiącu Mennica Królewska odsłoniła specjalną monetę z podobizną Karola, aby uczcić tą wyjątkową okazję. Moneta jest częścią kolekcji koronacyjnej, która obejmuje szereg limitowanych edycji, takich jak brytyjska moneta 50-pensowa, moneta 5-funtowa, Sovereign oraz różne złote i srebrne monety w różnych nominałach.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Każdy element z głównej linii ma jeden z trzech ekskluzywnych wzorów na awersie i rewersie. Odwróć te monety, a pokażą zatwierdzony przez króla portret w koronie autorstwa artysty Martina Jenningsa. Na zdjęciu Charles po raz pierwszy zakłada koronę Tudorów, chociaż fizyczny diadem został zniszczony w latach czterdziestych XVII wieku. Według Mennicy Królewskiej był używany w poprzednich pamiątkowych przedstawieniach królów w XX wieku.

Przeglądając tablicę, która obejmuje wyselekcjonowane zestawy monet upamiętniających wielki dzień Karola, przekonasz się, że każdy rodzaj waluty ma obraz wykonany przez innego twórcę. Na przykład projektantka Royal Mint, Natasha Jenkins, stworzyła rewers, który widnieje na brytyjskiej monecie 50-pensowej, zainspirowany kultową architekturą Opactwa Westminsterskiego i przedstawiający szyfr króla. Tymczasem rewers monety koronnej został zaprojektowany przez Timothy’ego Noada i skupia się na królewskich regaliach tradycyjnie związanych z ceremonią koronacyjną, takich jak korona św. Edwarda i berła władcy. Obie monety będą oferowane w różnych stylach, w tym w złotych próbnych, srebrnych piefortach, srebrnych próbach i brylantowych wydaniach bez obiegu.

Kolejna moneta z tej serii będzie dostępna w kilku edycjach i rozmiarach z różnych metali szlachetnych. Design monety został ożywiony przez artystę specjalizującego się w tego typu wyrobach – Johna Bergdahla i przedstawia ukoronowaną tarczę Royal Arms, która jest otoczona zawijasami zawierającymi kwiatowe emblematy czterech narodów Zjednoczonego Królestwa. Jeśli chodzi o te suwerenne monety będzie to ograniczona liczba i zostanie wybita 6 maja, a kolejne zostaną wypuszczone jeszcze w tym roku.

Mennica Królewska oferuje również wiele sposobów na świętowanie. Możesz wybić własną brytyjską monetę 50 pensów w dniu koronacji króla (6 maja) za pośrednictwem centrum Royal Mint Experience w Walii, gdzie możesz wybrać się na wycieczki po fabryce o tematyce monet i wziąć udział w innych zajęciach edukacyjnych. Medal koronacyjny zaprojektowany przez Edwinę Ellis, będzie również do zgarnięcia podczas wydarzenia, na które możesz zdobyć bilet, który rozpocznie się 14 kwietnia o godzinie 9:00.

Ci, którzy zarejestrują się, aby zakupić kolekcję brytyjskich monet z okazji koronacji Jego Królewskiej Mości Króla Karola III za pośrednictwem strony internetowej Royal Mint mogą stać się częścią trójki zwycięzców, którzy otrzymają jedną z trzech srebrnych monet: 50 pensów, brytyjskie 5 funtów lub brytyjską 1 uncje. 

Cała kolekcja koronacyjna trafi do sprzedaży o 9:00 czasu brytyjskiego (4:00 EST) w poniedziałek 23 kwietnia.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
55
+1
65
+1
6
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS