Londyński hotel Mandarin Oriental świętuje koronację króla Karola III wyjątkowymi atrakcjami

Wczoraj pisaliśmy o pierwszym portrecie króla Karola w koronie, który trafi na monetę, a dziś dowiadujemy się, że hotel Mandarin Oriental Hyde Park w Londynie wprowadza specjalne atrakcje z uwagi na to wydarzenie. Program nie tylko zawiera zakwaterowanie w luksusowym apartamencie – „A Very Royal Occasion”, ale również kolację w dwugwiazdkowej restauracji Michelin w hotelu, napijesz się również popołudniowej herbaty koronacyjnej, pakiet zawiera także specjalne menu w Mandarin Bar, a nawet wycieczkę po wszystkich ulubionych miejscach króla w całym mieście. Oferta specjalna będzie dostępna od 21 kwietnia.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwszą z ofert jest doświadczenie „Czas na herbatę z Highgrove”. Specjalna popołudniowa herbata koronacyjna, przygotowana we współpracy z Highgrove, prywatnymi rezydencjami Ich Wysokości Króla Karola III i Królowej Małżonki, zostanie podana przy królewskim stole w The Roseberry. Wydarzenie, które rozpocznie się 21 kwietnia, jest inspirowane brytyjskim dziedzictwem i będzie obejmowało ciasto z cypherem, śniadanie z kawiorem Oscietra z pełnym angielskim dodatkiem, a także wybór organicznych herbat z Highgrove — od Early Grey po English Breakfast — do 14 maja.

Nie jesteś herbaciarzem? Nie martw się. W restauracji Dinner by Heston Blumenthal można skosztować wielu wymyślonych na nowo potraw serwowanych na poprzednich brytyjskich bankietach koronacyjnych. Dwugwiazdkowa restauracja Michelin serwuje menu „królewskiej kuchni”, w którym każde z czterech dań upamiętnia innego króla w historii Wielkiej Brytanii. Jest koronacyjna tarta z kurczakiem dla króla Jakuba II (1685), cielęcina Sweetbread dla króla Jerzego IV (1821), filet z wołowiny Royale dla króla Henryka V (1413) i nie tylko. Menu kosztuje 810 złotych za osobę, z opcjonalnym selekcją win za dodatkowe 655 złotych za osobę. Menu będzie dostępne od 1 maja do 31 maja. 

Podczas koronacji króla Karola 6 maja można wznieść kieliszek za monarchę w The Aubrey and Mandarin Bar, który od 1 do 9 maja zaoferuje trzy wyjątkowe koktajle whisky, stworzone we współpracy z Laphroaig. Butelka 50 ml whisky Laphroaig, ulubiona królewska whisky słodowa, zostanie również podarowana gościom korzystającym z usług hotelu.

Hotel przygotował również specjalne słodycze będą oferowane w całym hotelu dla dorosłych, dzieci i przechodniów, aby uczcić to wyjątkowe wydarzenie. 7 maja możesz kupić lizaka koronacyjnego nasyconego smakami wanilii i whisky, ozdobionego szyfrem króla. Bezalkoholowa, waniliowa alternatywa będzie również dostępna dla dzieci. Kanapki inspirowane koronacją będą również oferowane gościom w barze Roseberry and Mandarin między 19:48 a 20:00 – upamiętniając życie króla Karola od roku jego urodzin do roku jego koronacji – podczas weekendu imprezy. 

Fasada hotelu zostanie podświetlona ciemnoniebieskim kolorem (kolor wybrany dla godła koronacyjnego króla Karola) z okazji koronacji. Konsjerż Mandarin Oriental zapewni Ci również specjalną mapę, dzięki której możesz wybrać się na samodzielną wycieczkę po ulubionych sklepach króla w Londynie z Królewskim sznytem.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
56
+1
47
+1
2
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS