Motocykl z przyszłości? Nie, to Harley-Davidson w ultra limitowanej edycji

motocykl

Firma Rough Crafts po prostu zamieniła Harleya – Davidsona Street Boba w motocykl z wysokobudżetowej gry science-fiction. Jedyny w swoim rodzaju sprzęt, trafnie został nazwany Cosmos Charger, ma zdecydowanie futurystyczną estetykę, zbliżoną do motocykla z gry Cyberpunk 2077. Brakuje tylko Keanu Reevesa w siodle.

Tajwańska manufaktura zbudowała motocykl na cześć rocznicy firmy Cooler Master. Firmy nie trzeba przedstawiać graczom, ponieważ produkuje sprzęt komputerowy taki jak obudowy, chłodzenie i inne akcesoria. Cool Master ma na swoim koncie trzy dekady w branży technologicznej. Nie ma lepszego sposobu na świętowanie, prawda?

Street Bob to jeden z bardziej uproszczonych modeli Harleya, więc projektant Winston Yeh z Rough Crafts skorzystał z okazji by naprawdę zaszaleć. Cosmos Charger został wykończony prawie w całości na czarno, z wyjątkiem niektórych odsłoniętych elementów wykonanych z włókien węglowych. Wszystkie krzywe zostały wyrównane do kwadratu, aby stworzyć zachwycająco pudełkowatą sylwetkę. Motocykl został również wyposażony w kanciastą osłonę, która prawie pozbawia go oryginalnego stylu retro. Groźną czerń przełamuje fioletowe oświetlenie i srebrna plakietka Cooler Master.

Rough Crafts nie tylko zmienił kształt i malowanie motocykla. Dwukołowiec został również wyposażony w zestaw nowych widelców i amortyzatorów Öhlins, wahacz od The Speed ​​Merchant oraz koła Performance Machine z oponami Metzeler ME888. Silnik Milwaukee-Eight 114, który może wytwarzać 100 KM i moment obrotowy 119 Nm, pozostał nietknięty.

Z okazji 30. rocznicy Cooler Master poprosił mnie o zbudowanie motocykla stylizowanego na obudowę komputera” – powiedział Yeh magazynowi Bike Exif. „Postanowiłem połączyć charakterystyczne elementy obu światów„. Charakterystyczne dla marki fioletowe oświetlenie oraz ostre krawędzie i pudełkowate kształty, które można znaleźć w większości obudów Cooler Master. Do tego charakterystyczne detale płetw Rough Crafts z dużą ilością włókna węglowego.

Niestety Cosmos Charger jest jednorazowym projektem — przynajmniej na razie. Ani Rough Crafts, ani Cooler Masters nie mówili nic o sprzedaży motocykla.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
63
+1
79
+1
14
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS