Koronawirus to poważny problem dla luksusu

Chińscy turyści, którzy tak licznie przyjeżdżali na zakupy do luksusowych sklepów w Paryżu takich jak Hermès czy Christian Dior z powodu epidemii koronawirusa musieli znacząco ograniczyć swoje wyjazdy. Globalny wybuch koronawirusa grozi drastycznym spadkiem sprzedaży w roku 2020 dla najlepszych luksusowych detalistów zarówno w Europie jak i w Chinach.

Wczoraj pisaliśmy o bardzo dobrych wynikach finansowych grupy Kering w roku 2019, które z powodu koronawirusa mogą pozostać tylko miłym wspomnieniem, gdy grupa opublikuje wyniki za rok 2020.

Chińscy klienci stali się kluczowymi konsumentami dla marek takich jak Louis Vuitton, Chanel i Prada. Grupa badawcza Bain&Co szacuje, że klienci z Chin odpowiadają za ponad jedną trzecią wolumenu sprzedaży(!).

Nie możemy na tym etapie odpowiedzieć, jak zakończy się problem z koronawirusem, ani tym bardziej jaki będzie czas trwania epidemii”, powiedział dyrektor finansowy LVMH Bernard Arnault w piątek dla Financial Times. „Wpływ na firmę nie będzie taki zły, jeśli będzie trwał dwa miesiące, ale jeśli będzie trwał dwa lata, to będzie inna historia, może to być poważny problem.

Europejskie linie lotnicze takie jak British Airways, Air France czy Alitalia, tymczasowo wstrzymały loty między Chinami kontynentalnymi a europejskimi portami lotniczymi. Spowodowało to, że wielu chińskich turystów anulowało swoje wycieczki – a wiele sklepów odnotowało spadek turystyki zakupowej.

Jeśli wybierzesz się do Rinascente w Mediolanie – najlepszego domu towarowego we Włoszech, 60% kupujących to Chińczycy. Będzie to miało natychmiastowy wpływ w tym miesiącu na sprzedaż, gdy nowe kolekcje pojawią się w Mediolanie. Tych ludzi, tych klientów tam nie będzie” – powiedział Godfrey Deeny, redaktor naczelny Global Network.

Deeny szacuje, że odwołane loty, a także ograniczenia podróży, przyczynią się do wielu wolnych miejsc podczas wydarzeń tygodnia mody na całym świecie.

Spodziewamy się pojawienia się bardzo niewielu Chińczyków. Bardzo niewielu wpływowych celebrytów oraz kupców dla dużych chińskich sklepów” – dodał.

Nawet Angelica Cheung, redaktor naczelna chińskiego wydania Vogue, będzie tęsknić za pokazami mody na całym świecie. Deeny mówi, że Cheung powiedziała mu, że będzie tęsknić za pokazami mody podczas New York Fashion Week, które rozpoczynają się w piątek.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS