Najbogatsza polka Dominika Kulczyk kupiła w Londynie dom za 300 mln złotych! [zdjęcia]

Zobacz galerię 15 zdjęć

Polska miliarderka Dominika Kulczyk kupiła luksusowy dom w pobliżu domu towarowego Harrods w Londynie za 57,5 ​​miliona funtów (296 milionów złotych!), co jest dosadnym sygnałem, że od pewnego czasu umierający rynek luksusowych nieruchomości powoli wraca do życia.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

W marcu 2021 roku dom został wynajęty przez indyjskiego biznesmena Adara Poonawalla. Przeczytaj o tym.

Dominika Kulczyk kupiła nieruchomość w okolicy Knightsbridge Garden Square od Mike’a Spinka – dewelopera mieszkaniowego najbardziej znanego ze sprzedaży w zeszłym roku zabytkowej rezydencji w pobliżu Pałacu Buckingham. Aby zabezpieczyć transakcję pomiędzy Dominiką Kulczyk a miliarderem Kenem Griffinem, polska miliarderka dokonała zakupu, przejmując kontrolę nad Farringdon Property Trust. Warto dodać, że polska miliarderka kupiła dom poniżej rynkowej wyceny, która wynosiła 65 mln funtów (333,8 mln zł).

Na szczycie londyńskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych w ostatnich miesiącach pojawiły się hity, gdy najbogatsi klienci na świecie korzystali ze słabego funta, aby zakończyć transakcje, zanim rząd brytyjski wprowadziłby nowy podatek od transakcji dokonywanych przez inwestorów zagranicznych. Chiński magnat nieruchomości Cheung Chung w zeszłym miesiącu zdecydował się na zakup pałacowego domu w Knightsbridge za ponad 200 milionów funtów, bijąc rekord cen stolicy.

Stonowane ceny

Podczas gdy oferenci podnoszą ceny to generalnie nadal pozostają na tym samym poziomie. Kwota jaką Kulczyk zapłacił za dom – kompleksowo przebudowana gruzińska kamienica – była poniżej wyceny Savills Plc o wartości 65 milionów funtów, co potwierdza trend, że ceny luksusowych nieruchomości od dłuższego czasu stały w miejscu. Ceny luksusowych domów w najbardziej znanych dzielnicach Londynu pozostały bez zmian w ubiegłym miesiącu, zatrzymując 12-miesięczny spadek o 2,1%, wynika z raportu brokera Knight Frank.

Dominika Kulczyk i jej brat Sebastian odziedziczyli fortunę po ojcu Janie Kulczyku, który był najbogatszym człowiekiem w Polsce po dokonaniu szeregu inwestycji w odpowiednim czasie w branży infrastruktury, spożywczej, ropy i motoryzacji po upadku komunizmu. Jan Kulczyk zmarł w 2015 roku, pozostawiając majątek w wysokości około 3,5 mliliarda dolarów. Sebastian Kulczyk jest właścicielem i dyrektorem generalnym Kulczyk Investments, która zarządza portfelami w wielu sektorach, w tym w energetyce, infrastrukturze i nieruchomościach.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
208
+1
326
+1
102
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS