Szef firmy produkującej szczepionki na COVID-19 wynajął dom Dominiki Kulczyk w Londynie za ogromne pieniądze!

Adar Poonawalla Dominika Kulczyk dom

Szef największego na świecie producenta szczepionek zdecydował się wynająć nieruchomość należącą do Dominiki Kulczyk w Mayfair za około 50 000 funtów (270 000 złotych) tygodniowo, co jest rekordem w ekskluzywnej dzielnicy Londynu, według dwóch osób znających transakcję. Adar Poonawalla, dyrektor generalny Serum Institute of India Ltd. , wynajmuje dom przy jednej z najlepszych ulic w dzielnicy od polskiej miliarderki Dominiki Kulczyk, powiedział, prosząc, aby nie być identyfikowanym, ponieważ umowa jest poufna.

O zakupie rezydencji przez Dominikę Kulczyk pisaliśmy w lutym 2020 roku. W tym wpisie znajdziecie również galerię domu.

Rezydencja jest jedną z największych rezydencji w okolicy i ma około 25 000 stóp kwadratowych (2322 metrów kwadratowych), co odpowiada około 24 przeciętnym domom w Anglii. Do nieruchomości przylega również pensjonat i znajduje się na tyłach jednego z „sekretnych ogrodów” Mayfair, które są dostępne tylko dla mieszkańców.

Rzecznik indyjskiego biznesmena odmówił komentarza w imieniu Poonawalla. Rzecznik Kulczyk także odmówił komentarza.

Umowa będzie impulsem dla rynku luksusowych domów w centrum Londynu, który został dotknięty połączeniem Brexitu i pandemii. Według LonRes, firmy zajmującej się danymi dotyczącymi nieruchomości, czynsze spadły o 9,2% w ciągu ostatnich pięciu lat w Mayfair.

Według Elaine Braid, dyrektor naczelnej butiku Poppy Lane Placements, nastąpił „ogromny wzrost” zapotrzebowania na personel ze strony zamożnych klientów wynajmujących nieruchomości w Londynie i na angielskich wsiach, ponieważ rozbudowują lub chcą mieć dom z większym ogrodem. agencja dostarczająca pracowników do luksusowych domów prywatnych.

Poonawalla, który obecnie stoi na czele produkcji milionów dawek szczepionki Covid-19 firmy AstraZeneca Plc, od dawna jest związany z Wielką Brytanią i studiował na Londyńskim Uniwersytecie Westminster. Wcześniej biznesmen nie zdołał kupić hotelu Grosvenor w Mayfair i zamienić go w dom.

Wielka Brytania to „zdecydowanie miejsce, w którym chciałbym mieć drugi dom” – powiedział Bloomberg News w wywiadzie z 2016 roku.

Poonawalla jest członkiem jednej z najbogatszych rodzin na świecie, która ma fortunę w wysokości 15 miliardów dolarów, z czego większość pochodzi od producenta szczepionek.

Podatek skarbowy, który jest wyższy dla zagranicznych nabywców i właścicieli wielu domów, może zniechęcać bogatych ludzi do kupowania londyńskich nieruchomości, powiedział Fred Scarlett, dyrektor w firmie deweloperskiej Clivedale London, dewelopera luksusowych domów. W przyszłym miesiącu zostanie wprowadzona dodatkowa opłata dla kupujących z zagranicy.

„Jeśli kupujesz dom na 2 do 10 lat, wielu zagranicznych nabywców podrapie się w głowę i pomyśli, dlaczego płacę cały ten podatek, dlaczego nie po prostu wynajmować?” – powiedział.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS