8 ultra rzadkich niebieskich diamentów trafi na aukcję

Kolekcjonerzy biżuterii i innych drogocennych kamieni wkrótce będą mieli kilka rzadkich okazji, aby dodać do swoich kolekcji piękny niebieski diament. Sotheby’s wystawi na aukcję osiem niebieskich diamentów luksusowego jubilera De Beers. Grupa zwana De Beers Exceptional Blue Collection, jest właścicielem słynnej południowoafrykańskiej kopalni Cullinan i jest imponująca biorąc pod uwagę, że niebieski jest najrzadszym kolorem, jaki można znaleźć w brylantach.

Nie tak dawno pisaliśmy o największym 170-karatowym różowym diamencie >>>

To co czyni te osiem diamentów znaczącymi to fakt, że ich wspaniały odcień i równomierny rozkład kolorów sprawiają, że są one szczególnie rzadkie. Co więcej, cztery z ośmiu kamieni zostały ocenione przez Gemological Institute of America (GIA) jako „fantazyjne żywe” – jest to najwyższa ocena dla kolorowych diamentów. Osiem diamentów różni się kształtem i rozmiarem. Od 1,2-karatowego owalu do 11,29-karatowego szlifu stopniowego. W sumie ważą ponad 32 karaty. Cała kolekcja jest wyceniana na ponad 70 milionów dolarów!

Wspaniała Wyjątkowa Niebieska Kolekcja De Beers jest świadectwem wyjątkowej zdolności De Beers do pozyskiwania najrzadszych diamentów na świecie oraz cierpliwości i dalekowzroczności wymaganej do stworzenia kolekcji, która wykracza poza rzadkość i może być nazwana tylko i wyłącznie jako niezwykła” – stwierdził Bruce Cleaver, prezes De Beers Group w oświadczeniu.  

Trzy z brylantów zostaną wystawione na aukcji przed końcem 2022 roku, a pozostałe kamienie trafią pod aukcyjny młotek w późniejszych terminach. De Beers Exceptional Blue 5,53 o wartości 11-15 mln USD zostanie sprzedany podczas aukcji Sotheby’s Magnificent and Nobles Jewels w Genewie 9 listopada. Reszta trafi pod młotek podczas aukcji Magnificent Jewels w Nowym Jorku 7 grudnia.

To nie pierwszy raz, kiedy Sotheby’s oferuje geologiczne rarytasy. W kwietniu dom sprzedał 15,10-karatowy niebieski diament De Beers na aukcji za 57,5 ​​miliona dolarów .

Rynek kolorowych diamentów i szlachetnych kamieni nigdy nie był silniejszy, więc jesteśmy absolutnie podekscytowani, że możemy zaoferować pierwszy diament z tej wspaniałej kolekcji” – powiedział w oświadczeniu Olivier Wagner, szef aukcji klejnotów Sotheby’s w Genewie.

Zrób miejsce w pudełku na biżuterię i zadzwoń do księgowego.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
31
+1
65
+1
5
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS