Ten 170-karatowy różowy diament jest największym znalezionym w ciągu ostatnich 300 lat

Australijskie przedsiębiorstwo górnicze Lucapa Diamond Company wykopało 170-karatowy różowy diament, który jak twierdzi firma, jest największym takim kamieniem znalezionym od 300 lat. Nazwany „Lulo Rose” klejnot został odkryty w kopalni diamentów firmy Lulo w regionie Lunda Norte w Angoli w Afryce – zgodnie z oświadczeniem opublikowanym przez Lucapa Diamond Company w środę.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szacuje się, że diament przyniesie grube miliony zysku na zbliżającej się aukcji prowadzonej przez angolską firmę marketingową Sodiam. W rzeczywistości może nawet przyćmić aukcję różowej gwiazdy, 59,6-karatowy różowy diament, który w 2013 r. sprzedał się za rekordową kwotę 83 milionów dolarów i pozostaje najdroższym różowym diamentem na świecie. Wartości Lulo Rose nie jest jeszcze znana, ponieważ diament jest nadal badany i wyceniany.

Ten rekordowy i spektakularny różowy diament pozyskany z Lulo nadal wskazuje Angolę jako ważnego gracza na światowej scenie w wydobyciu diamentów i pokazuje potencjał i korzyści za zaangażowanie i inwestycje w nasz rozwijający się przemysł wydobycia diamentów” – powiedział Diamantino Acevedo, minister ds. minerałów w Angoli surowców, ropy naftowej i gazu.

Zatrudniająca 400 pracowników kopalnia Lulo jest kopalnią aluwialną, w której z koryta rzeki wydobywa się kamienie. Według Lacapa od 2015 r. zakład produkuje duże i cenne diamenty. Rzeczywiście, Lulo wyprodukował do tej pory 27 klejnotów o ponad 100 karatach i dwa największe diamenty w Angoli. Największym odkryciem w tym miejscu był potężny 404-karatowy „kamień z 4 lutego”, który sprzedano za 16 milionów dolarów. Róża Lulo jest piątym co do wielkości diamentem, jaki znaleziono w Lulo.

Tymczasem kopalnia Lacapa’s Mothae w Lesotho rozpoczęła komercyjną produkcję w 2019 roku i już generuje 35 milionów dolarów ze sprzedaży diamentów. Firma przygląda się teraz innym „priorytetowym kimberlitom” (skały magmowe) w nadziei na znalezienie bardziej wyjątkowych diamentów o wysokiej wartości.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
252
+1
54
+1
5
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS