Nowy zegarek Breguet Classique 7637 uosabia dystyngowany luksus

Dla nie entuzjastów najnowszy Breguet Classique 7637 może wyglądać jak prosty zegarek prezentujący tylko godzinę, ale w środku kryje się najbardziej elitarny mechanizm z repetycją minutową. Ucieleśnienie cichego luksusu, to dzieło jest arcydziełem złożonej konstrukcji i fachowego wykończenia w całkowicie klasycznej formie – specjalności szwajcarskiej manufaktury zegarkowej, której historia sięga prawie 250 lat. 

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Założyciel Abraham-Louis Breguet również wymyślił zastosowanie ostrza sprężynowego zamiast gongu dzwonkowego w przypadku repetycji minutowych, co ostatecznie doprowadziło do dzisiejszego użycia gongów zwijanych; tutaj mocuje się je do środka obudowy, a nie do płyty, co zapewnia lepszą pracę mechanizmu. 

Breguet

Ostateczna forma zegarka to zasługa nie tylko wewnętrznego zespołu, ale także akustyka, który dostraja każdy gong pod kątem harmonii i melodii. Proces jest tak rygorystyczny, że wymagał zbudowania komory bezechowej (pomieszczenia zaprojektowanego tak, aby zatrzymywać echa i pogłosy), aby ustalić częstotliwość rezonansową każdego gongu, a następnie znaleźć melodię najbardziej przypominającą charakterystyczne brzmienie Bregueta. Ale ponieważ każdy egzemplarz jest wykonany ręcznie, żadne dwa egzemplarze nigdy nie będą dokładnie takie same. 

Całość pracuje na mechanizmie kaliber 567.2. Jak przystało na tradycyjne zegarmistrzostwo w najlepszym wydaniu, ręczne grawery pokrywa prawie każdą powierzchnię. 

Breguet

To nie pierwszy raz, kiedy widzimy tę referencję o średnicy 42 mm – zadebiutowała ona w zeszłym roku z tarczą z niebieskiej emalii i kopertą z 18-karatowego białego złota – ale z nową tarczą grand feu pokrytą czarną emalią i 18-karatowym różem -złota koperta jest jak najbardziej luksusowa, a ponieważ zegarki wieczorowe ze skórzanym paskiem zaczynają zyskiwać na popularności wśród niektórych doświadczonych kolekcjonerów, model 7637 byłby szczególnie aktualnym dodatkiem do kolekcji. 

Cena tego cacka? Ponad 1 050 000 złotych.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
48
+1
57
+1
7
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS