Wszystkie oblicza kobiet w Sky Tower

Kim jest dzisiejsza kobieta? Matka, żona, kochanka, obiekt seksualny, a może święta? Sky Tower gorąco zaprasza na unikalną wystawę obrazów pod tytułem „DNA Kobiet” – jej tematem będzie wizerunek kobiety w oczach współczesnych polskich malarzy.

Prace prezentowane w ramach wystawy nie są typowymi portretami, lecz często swoistym przypatrywaniem się kobietom, czy wręcz dyskretnym ich podglądaniem. Ponad 20 obrazów ukaże wizję płci pięknej w oczach artystów, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Będzie to dobra okazja do porównania, jak kobiecość rozumieją i wyrażają poprzez sztukę przedstawiciele obu tych obozów i refleksji nad tym, czy istnieje coś takiego jak malarstwo kobiece. A jeśli tak, to czym różni się od męskiego?

Prezentowana w ramach wystawy „DNA Kobiet” twórczość nie zamyka się w żadnych ramach gatunkowych – będzie można obejrzeć zarówno wyraziste akty, jak i subtelne portrety. Podobnie jest ze stosowanymi przez artystów technikami – wielu autorów poszukuje nowych form wyrazu, sięgając po kompozycje monochromatyczne czy operowanie własnymi, nieoczywistymi zestawieniami barw.

– Nie ma jednego i prawidłowego przedstawienia kobiety – każda artystka i każdy artysta odbiera ten motyw lub portretowaną postać przez pryzmat siebie, swoich doświadczeń, wiedzy, upodobań. Dzięki temu możemy podziwiać naprawdę przekrojowe ekspozycje, na których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie- zachęca Pamela Beczek, manager Galerii DNA.

Wszystkie prezentowane działa sztuki pochodzą z kolekcji Galerii DNA. Wystawę będzie można oglądać w przestrzeniach Sky Tower na poziomie „0” od 24 czerwca do 23 lipca 2021 r. w godzinach otwarcia galerii handlowej. Wstęp jest wolny. Zwiedzanie odbywa się przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych. Wszystkie prezentowane dzieła będzie można również nabyć. W tej sprawie zachęcamy do kontaktu z Galerią DNA, zlokalizowaną na terenie centrum handlowego.

O Sky Tower

Sky Tower Wrocław to najwyższy budynek biurowo-mieszkalny w Polsce. Główna wieża w kompleksie ma wysokość 212 metrów i liczy 51 pięter. Na 49. piętrze znajduje się oszklony punkt widokowy, który jest najwyżej położonym miejscem tego typu w Polsce. Znajdująca się na najniższych kondygnacjach galeria handlowa ma ok. 171 000 m kw. powierzchni i jest miejscem licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych dla mieszkańców Wrocławia i okolic.

W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Sky Tower posiada również rozbudowaną, otwartą do późnych godzin nocnych strefę rozrywki – Klienci mogą korzystać z oferty najnowocześniejszej we Wrocławiu kręgielni Sky Bowling.

Działa tu także pierwsza w regionie szkoła tańca Agustina Egurroli – Egurrola Dance Studio Wrocław, oferująca zajęcia dla osób w każdym wieku. Kierowcy mają do dyspozycji 1 500 miejsc parkingowych.

Właścicielem i zarządcą obiektu jest Develia S.A., jedna z największych firm deweloperskich w Polsce.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
238
+1
163
+1
18
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS