Wino Château Latour z rocznika 2010 trafiło do sprzedaży

Jeśli jesteś enofilem i nie pijesz kadarki to być może teraz będziesz miał okazję zdobyć w swoje ręce jedno z najlepszych win Bordeaux tego stulecia. Nowy rocznik Château Latour 2010, który jest powszechnie uważany za wyjątkowy w ostatnich dniach trafił do sprzedaży. Wino jest oferowany w cenie wynoszącej około 1200 USD za butelkę.

Nie ma wątpliwości, że ten rocznik wywoła popyt, zwłaszcza wśród winnic oferujących sprzedaż po obecnej cenie rynkowej bez „ex-château” – można przeczytać na Wine Lister. Ex-château to metoda sprzedaży wina polegająca na tym, że wino cały czas do momentu sprzedaży leżakuje w winnicy bez udziału dystrybutorów.

Globalny rynek wina od dawna uważa, że Château Latour 2010 jest jednym z najdroższych win Bordeaux First Growth w XXI wieku. Ale to nie powstrzymało zainteresowanych przed chęcią zakupu – i być czyni to wino je jeszcze bardziej atrakcyjnym. Międzynarodowi kupcy sprzedają obecnie opakowania po 12 butelek za około 14 500 do 15 000 dolarów.

Największy w Wielkiej Brytanii hurtowy sprzedawca szlachetnego wina sprzedaje 12 butelek za około 14 600 dolarów. „Dobrze widzieć cenę obecnej premiery Latour 2010 na podobnym poziomie co wcześniejsza edycja” powiedział kupiec wina Decanter Thomas Parker.

Niektórzy miłośnicy wina mogą być nawet gotowi przepłacić za premię za Latour 2010, ale Matthew O’Connell, dyrektor generalny LiveTrade w Bordeaux Index, powiedział, że w ciągu ostatnich kilku lat nastąpiło wywłaszczenie cen, przynajmniej w przypadku win młodszych niż 20 lat. W LiveTrade możesz obecnie kupić 12 butelek wina za nieco ponad 14 500 USD.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
255
+1
109
+1
10
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS