Ten nowy katamaran przypomina luksusową willę na morzu

Jeśli zastanawiasz się, jak mógłby wyglądać katamaran przyszłości, to właśnie tu być może znajdziesz odpowiedź. Marka Tecnomar, należąca do Italian Sea Group, właśnie zaprezentowała radykalnie nowy wielokadłubowiec o nazwie This Is It, który wygląda, jakby został sprowadzony wehikułem czasu prosto z roku 2050.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ten nawodny nowicjusz został zaprojektowany wewnątrz i na zewnątrz przez wewnętrzny zespół TISG, ale jego techniczna strona została wykonana przez pracowników z lateral Naval Architects w Wielkiej Brytanii. Jednostka mająca 52 metry długości i charakteryzująca się uderzającą, kanciastą sylwetką z liniami, które „przywołują fantastyczne stworzenia morskie”. Elegancki aluminiowy kadłub został zoptymalizowany w celu poprawy wydajności hydrodynamicznej i zmniejszenia zużycia paliwa. Zakrzywiona nadbudowa została również wykonana z aluminium, co stanowi prawdziwy wyczyn rzemiosła.

Realizacja tego niezwykłego projektu rzuca wyzwanie „konwencjonalnemu” postrzeganiu, zmuszając nas do całkowitego odtworzenia granic parametrów estetycznych” – powiedział w oświadczeniu założyciel i dyrektor generalny TISG Giovanni Costantino.

Statek o pojemności wewnętrznej około 750 GT może pomieścić do 14 gości w sześciu przestronnych kabinach. Rozległy apartament właściciela wyróżnia się dużym świetlikiem, wydzielonym tarasem i dwupoziomowym pionowym ogrodem.

Rozłożone na czterech pokładach pomieszczenia mieszkalne łączą uspokajającą paletę odcieni beżu i szarości z wykończeniami z drewna i skóry. Wnętrze wyposażone jest w szklane okna o powierzchni prawie 600 metrów kwadratowych, które tworzą lekką i przestronną atmosferę, zapewniając jednocześnie doskonałe widoki. Inne atrakcje to luksusowy gabinet masażu i lustrzana kuchnia przeznaczona na imprezy i pokazy gotowania.

TISG twierdzi, że wygląd zewnętrzny przypomina luksusową willę z dużymi balkonami i strefami relaksacyjnymi. Wyraźnie wyróżnia się pokład rufowy z imponującym basenem, salonem i miejscem do opalania.

This Is It został oddany do służby w 2020 r., a prace budowlane na statku rozpoczną się w 2021 r. Premiera katamaranu będzie miała miejsce na targach Monaco Yacht Show jeszcze w tym miesiącu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27–30 września, jeśli chcesz zobaczyć kota IRL.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
83
+1
70
+1
11
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS