Ta łódź motorowa rozkłada się jak Transformer

Najnowszy jacht Evo najwyraźniej płynie tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden 13 metrowy jacht motorowy. Sportowa jednostka o nazwie R4XT jest wyposażona w wielofunkcyjną platformę rufową, która według włoskiej stoczni jeszcze nie pojawiła się na łodzi dziennej tej wielkości. Choć sam pomysł na sterowaną platformę kąpielową nie jest czymś bardzo nowym, ale nie w łodzi w tym rozmiarze.

Jednostka bazuje na udanym Evo R4 i ma te same eleganckie i rasowe linie, jak jego poprzednik. Podobnie jak cała gama łodzi Evo, ponad 13 metrowy model jest wysoce konfigurowalny zarówno pod względem układu, jak i wystroju. Ma również tę samą rufę w stylu transformersa co niektóre z poprzednich modeli Evo, która otwiera się po obu stronach. Tym, co wyróżnia ten statek, jest jednak innowacyjna platforma rufowa.

Zaprojektowana przez projektanta Valerio Rivelliniego i opracowana przez Besenzoni platforma może zanurzyć się o około 76 cm poniżej linii wody, gdy chcesz wystawić zabawki lub popływać. Może również podnieść w odwrotnym kierunku, aby działać jako rodzaj drabiny i łączyć się z wysokimi pomostami w marinach. Tymczasem na poziomie linii wodnej platforma zwiększa długość miejsca na plażowanie o około 1 metr.

W centrum sekcji plażowej znajduje się duże łóżko do opalania i dwufunkcyjny stół jadalny, które w kilka sekund zamieniają się w bar. Pomysł polega na tym, że w zależności od pory dnia stół może szybko zmienić się z miejsca na imprezę nad wodą w elegancką jadalnię na świeżym powietrzu.,

Pod pokładem wnętrza są zaskakująco przestronne i luksusowe. Ponownie, możesz spodziewać się charakterystycznego, zmieniającego kształt projektu Evo. Na przykład w części dziobowej znajduje się duża jadalnia, która na życzenie zamienia się w przytulną część do spania. Jest też jeszcze kabina dla właściciela.

Evo twierdzi, że Evo R4XT jest dostępny w wersji „klasycznej” lub „przestronnej”, ale oba są wyposażone w te same dwa silniki Volvo Penta IPS 650, które mogą wytwarzać 535 KM. Jacht ma podobno prędkość maksymalną 34 węzłów i zasięg około 300 mil morskich. Jacht zadebiutował w Cannes w sierpniu tego roku.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
163
+1
54
+1
4
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS