Szef upadającej giełdy FTX Sam Bankman-Fried stracił 15 mld dolarów

Prezes giełdy kryptowalut FTX Sam Bankman-Fried zniknął z listy Bloomberg Billionaires Index po tym, jak jego majątek osobisty spadł o prawie 94% do 991,5 miliona dolarów w ciągu jednego dnia.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dyrektor generalny Binance Changpeng „CZ” Zhao poinformował we wtorek, że podpisał tymczasową umowę na przejęcie FTX po pojawieniu się obaw związanych z widoczną niewypłacalnością giełdy z siedzibą na Bahamach, co doprowadziło do spowolnienia wypłat i gwałtownego spadku ceny natywnego tokena FTX.

Aktualizacja: giełda Binance oficjalnie poinformowała na Twitterze, że nie przejmie gieły FTX z uwagi na „zbyt duże rozbieżności finansowe”.

Co ciekawe giełda FTX zniknęła już z listy największych giełd serwisu CryptoKursy.pl, a jeszcze wczoraj była to 10 największa giełda kryptowalut na świecie.

Przed kryzysem finansowym firmy Bankmana jego majątek wynosił około 15,2 miliarda dolarów, ale według serwisu Bloomberg 14,6 miliarda zniknęło z jego konta w ciągu kilku godzin.

Szybki postęp Bankmana w drodze do sukcesu finansowego, w połączeniu z jego młodym wiekiem i ekscentryczną osobowością, w tym rzekomą skłonnością do spania na worku z fasolą w swoim biurze  – uczyniły Backamana jednym z ulubieńców branży kryptograficznej.

Bankman-Fried to również samozwańczy altruista, gdyż złożył na początku tego roku wielkie obietnice, że przekaże większość swojej fortuny, wówczas wycenianej na 21 miliardów dolarów na cele charytatywne.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
25
+1
59
+1
94
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS