Sunseeker wprowadza na rynek pierwszy 30-metrowy jacht Sunseeker 100

Brytyjska stocznia Sunseeker oficjalnie zwodowała pierwszy kadłub nowej serii 100 Yacht. 29,8-metrowy superjacht został opuszczony do wody w stoczni Poole Harbour i przygotowuje się teraz do prób morskich przed dostawą na Morze Śródziemne tego lata. Nowy model jest zdefiniowany przez obejście flybridge, który łączy górny pokład z salonem na dziobie i oznacza początek „nowej ery” w projektowaniu flybridge dla Sunseeker, podała stocznia.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kokpit i nadbudówka został zbudowane z GRP (tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem szklanym), jacht ma wyporność 125GT i stępkę o długości 6,9 metra. Sprzedano już cztery jednostki jachtu, a budowa drugiego kadłuba dobiega końca. „Agresywna stylizacja pozostaje wierna linii Sunseeker, ale z nową, trójwymiarową estetyką” podała stocznia.

Na pokładzie dziobowym znajdują się dwa oddzielne układy miejsc z możliwością wyświetlania ekranów kinowych, podczas gdy centralny flybridge ma siedzenia w kształcie litery L, w pełni wyposażony barek i miejsce na rufie na wolnostojące meble lub jacuzzi. Flybridge można dostosować tak, aby zawierał opcjonalną sterówkę, obszerne siedzenia i barek. Jest też miejsce na jacuzzi lub dodatkowe leżaki.

Zakwaterowanie na pokładzie jest dla łącznie ośmiu osób, w tym apartament właściciela z łazienką, garderobą, biurem i dużym holem, który znajduje się przed głównym pokładem.

Apartament właściciela jest doświetlony naturalnym światłem dzięki dużym przeszkleniom, właściciele mają również dostęp do tarasu dziobowego przez w pełni przeszklone przesuwane drzwi do przodu. Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby „emanować ekspansywną przestrzenią i światłem w środku”.

Gdzie indziej salon z głównym pokładem został opisany jako „styl typu penthouse” z „eleganckimi wnętrzami”. „Układanie się elementów teksturowych oraz połączenie mebli i tkanin wydaje się ponadczasowe z nowoczesnym akcentem, który emanuje elegancką prostotą i wyrafinowaniem” – stwierdziła stocznia. .

Na głównym pokładzie znajduje się również formalna jadalnia dla ośmiu gości oraz duża dziobowa kuchnia z bezpośrednim dostępem do pokładu bocznego dla załogi. Do przednich kwater załogi można dostać się z kuchni. Zakwaterowanie na pokładzie jest dla łącznie czterech członków załogi, w tym wydzielona kabina kapitana.

W międzyczasie tylny garaż jest w stanie przekształcić się w „duży i luksusowy” klub plażowy, wraz z wbudowanym grillem i prysznicem ze strumieniem deszczowym. W międzyczasie, garaż na rufie może być zalany elektronicznie i jest wystarczająco duży, aby pomieścić Williams 460 Sportjet, a także skuter wodny GTX255 i Seabobs.

Przemawiając podczas premiery, Andrea Frabetti dyrektor generalny Sunseeker International, powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni z prezentacji jachtu 100 w Poole w obecności właściciela, aby po raz pierwszy zobaczyć ten spektakularny nowy model„.

Drugi kadłub zbliża się do siebie, a nasze zespoły są teraz zajęte tworzeniem wielu zamówień na 100 jachtów z dostawą w 2022 r. i później: to był niezwykły sukces. Ilość zamówień odzwierciedla siłę naszej marki, wewnętrzną kreatywność i pasja wszystkich zaangażowanych w dostarczanie spektakularnego nowego modelu.To jedyny jacht oferujący bezproblemowy dostęp między flybridge’em, pokładem dziobowym i prywatnym tarasem właściciela na morzu.

Moc będzie dostarczana z silników MTU 12V 2000 M96X w standardzie lub z silników MTU 16V 2000 M96L jako opcji, z maksymalną prędkością 29 węzłów i zasięgiem 1300 mil morskich przy 12 węzłach. 

Jak oceniasz ten wpis?
+1
186
+1
46
+1
44
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS