Spotkanie ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle – Szymon Brodziak

Szymon Brodziak

Jeden z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych współczesnych polskich artystów, którego bogatą twórczość cechuje wysublimowany styl i zamiłowanie do kobiecego piękna. Znany jako mistrz fotografii czarno-białej, wyróżniony 117 nagrodami fotograficznymi na całym świecie. Mowa o Szymonie Brodziaku, który już 7 września o godz. 19:00 będzie gościem wieczoru DESA Modern w Elektrowni Powiśle. W ramach cyklu spotkań z postaciami świata sztuki artysta opowie o historii powstania swoich słynnych kadrów.  

Monochromatyczna twórczość poznańskiego fotografa Szymona Brodziaka jest regularnie nagradzana na arenie międzynarodowej. Artysta zdobył już 117 nagród fotograficznych, między innymi na MonoVisions w Londynie, Muse Photography Awards oraz International Photography Awards w Nowym Jorku czy też Tokyo International Awards. Czy można zaryzykować stwierdzenie, że jest to najbardziej utytułowany współczesny polski fotograf?

Zdjęcia Brodziaka to bardzo przemyślane plany, które przypominają kadry z filmów. Bohaterkami ujęć są przede wszystkim kobiety, ponieważ artysta uwielbia opowiadać historie z ich udziałem i podziwiać piękno. Inspirują go miejsca – opuszczone zamki, przestrzenie pofabryczne, ale również dalekie podróże –  tam realizuje swoje perfekcyjne monochromatyczne wizje. W najbliższy czwartek (7 września) o godz. 19:00 w Elektrowni Powiśle (na tarasie Lumen Rooftop Bar) Szymon Brodziak zaprezentuje klasyki, jak również najnowsze nagrodzone fotografie oraz podzieli się opowieścią o historii ich powstania. Po premierze autorskich i kolekcjonerskich dzieł w Elektrowni Powiśle, trafią one do oferty czasowej DESA Modern.

Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, obejmujący wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni cyklicznie są prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.

Trzecie z cyklu spotkanie ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle odbędzie się 7 września o godz. 19:00 w Lumen Rooftop Bar w Elektrowni Powiśle. Wstęp jest bezpłatny. 

Szymon Brodziak – visualteller, mistrz fotografii czarno-białej. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przez jury FashionTV Photographers Awards (2013).  Zdobywca 1. miejsca w konkursie World’s Top 10 Black & White Photographers 2019 by One Eyeland. Najmłodszy artysta, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – legendarnej Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie (2015).

Jak oceniasz ten wpis?
+1
69
+1
55
+1
6
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS