Samsung stawia na różnorodność. Nowe telewizory Neo QLED, MICRO LED i OLED

samsung

Bogate i zróżnicowane portfolio oraz innowacje technologiczne Samsung pomagają użytkownikom tworzyć własne, dostosowane do ich potrzeb wrażenia za pomocą urządzeń, z których korzystają na co dzień.  W tym roku Samsung robi kolejny krok w kierunku ułatwiania codziennego życia użytkownikom. Platforma SmartThings pozwoli na jeszcze lepszą integrację wielu domowych urządzeń w ramach jednego, czytelnego ekosystemu.

„W 2023 roku przesuwamy granice innowacji, aby zaoferować konsumentom więcej niż tylko najwyższą jakość obrazu. Chcemy dostarczać pełnię wrażeń, jakie mogą zaoferować urządzenia klasy premium, dostosowane do potrzeb i oczekiwań konkretnych użytkowników ” – powiedział Cheolgi Kim, wiceprezes Visual Display Business w Samsung Electronics. „Dzięki SmartThings nasza zaawansowana technologia staje się płynna i intuicyjna w działaniu, a życie bardziej zrównoważone i przyjemne.”

Niesamowite doświadczenia z Neo QLED

Najnowsza gama telewizorów Neo QLED 8K Excellence Line i 4K niezmiennie adresuje potrzeby najbardziej wymagających widzów. Najwyższą jakość obrazu zapewnia zaawansowany Neuronowy Procesor AI  (Neural Quantum), który potęguje możliwości i precyzję podświetlenia Quantum Mini LED z 14-bitowym przetwarzaniem i skalowaniem obrazu dzięki sztucznej inteligencji. Realizm obrazu wspierany jest dodatkowo przez technologię Wzmocnienia Głębi Obrazu Pro (Real Depth Enhancer Pro) oraz lepszą kontrolę nad podświetleniem kształtów (Shape Adaptive Light Control), co nadaje efekt trójwymiarowości.

Wraz z linią telewizorów Neo QLED na 2023 rok Samsung wprowadza Automatyczny Remastering HDR.  Wykorzystuje on technologię głębokiego uczenia do analizowania i stosowania efektów HDR (High Dynamic Range) w czasie rzeczywistym do treści SDR (Standard Dynamic Range) scena po scenie. Dzięki temu treści SDR stają się bardziej realistyczne, wyraziste i żywsze, a to przekłada się na jeszcze lepsze wrażenia z oglądania.

Ponadto użytkownicy SmartThings nie muszą już kupować oddzielnego klucza sprzętowego SmartThings do podłączania urządzeń Zigbee i Thread oraz sterowania nimi. W 2023 roku jednoukładowy moduł SmartThings wykorzystujący protokoły ZigBee, Matter i Thread zostanie bezpośrednio wbudowany w produkty Samsung. Aby zapewnić najwyższą jakość korzystania z urządzeń współpracujących w sieci, moduł SmartThings automatycznie synchronizuje urządzenia w celu łatwiejszego sterowania nie tylko urządzeniami Samsung, ale także sprzętem innych firm i urządzeniami IoT. Nowe funkcje to m.in.:

  • Chat Together: Użytkownicy mogą łatwo wejść do grupy czatowej na żywo, aby podzielić się przemyśleniami i reagować w czasie rzeczywistym wspólnie z innymi uczestnikami, którzy również oglądają te same treści.
  • ConnecTime: Ułatwia odbieranie połączeń wideo z podłączonych urządzeń, zapewniając większy obraz do połączeń wideo na telewizorze i płynne przejście na mniejsze urządzenie, jeśli użytkownik chce odejść od telewizora i przenieść połączenie na inny ekran.        
  • 3D Map View: Widok mapy 3D, zaprojektowany tak, aby umożliwić użytkownikom wygodne sterowanie podłączonymi urządzeniami i monitorowanie ich, umożliwia użytkownikom natychmiastowe uzyskanie widoku domu i wszystkich urządzeń SmartThings z lotu ptaka.

MICRO LED i Samsung OLED: jeszcze większy wybór   

Linia MICRO LED 2023 wprowadza nowe przekątne ekranu od 50 do 140 cali, aby zapewnić widzom możliwość skorzystania z tej technologii w nowych scenariuszach i różnych wnętrzach.  Dzięki swojej modułowej konstrukcji telewizor MICRO LED nie jest ograniczony kształtem, proporcjami i wielkością ekranu, co pozwala skonfigurować go zgodnie z oczekiwaniami widzów. Dzięki bezramkowej konstrukcji granica między ekranem i rzeczywistością jest jeszcze bardziej płynna.

Do tegorocznego portfolio telewizorów OLED dołącza 77-calowy ekran, który obok przekątnych 55 i 65” stanowi kolejny krok w rozwoju telewizorów Samsung z technologią QD OLED.  Poprzez połączenie opracowanej z myślą o telewizorach Samsung Neo QLED technologii Quantum Dot z superwydajnymi Neuronowymi Procesorami zachowano główne zalety technologii OLED, jednocześnie usuwając jej ograniczenia w jasności i odwzorowaniu kolorów.

Nowe telewizory z tej linii zapewniają częstotliwość odświeżania 144 Hz i wszystkie inteligentne funkcje Samsung, w tym te zaprojektowane z myślą o graczach. Samsung jako pierwszy producent telewizorów OLED oferuje je z certyfikatem AMD FreeSync Premium Pro, który zapewnia najlepsze wrażenia w grach.

Gamingowa ekspansja

Telewizory Samsung Smart TV oferują użytkownikom szeroki dostęp do tysięcy ulubionych gier od partnerów, takich jak Xbox, NVIDIA GeForce NOW, i Utomik bez konieczności ich pobierania, limitów pamięci masowej czy posiadania konsoli. Co więcej, zapewnia graczom najbardziej intuicyjne wrażenia – wystarczy po prostu włączyć telewizor i grać.

Samsung przygotował szereg nowości, dzięki którym granie będzie jeszcze łatwiejsze. Wśród nich m.in. Panel Gracza 3.0 z udostępnianiem minimap (MiniMap Sharing) i wirtualnym punktem celowania (Virtual Aim Point), co wzbogaci wrażenia niezależnie od gry.  MiniMap Sharing pozwala szybko zobaczyć minimapę swojej gry na dowolnym wyświetlaczu, natomiast dzięki wirtualnemu punktowi celowania, zaprojektowanemu na potrzeby strzelanek pierwszoosobowych (FPS) gracze uzyskują wyraźniejszy celownik w dowolnej grze, dzięki czemu mogą działać z większą precyzją.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
54
+1
78
+1
31
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS