Rzadki szkielet dinozaura trafi na aukcję

Miliony lat po tym jak dinozaury rządziły na ziemi, szkielet gigantycznego Tyranozaura Rexa został zaprezentowany szerokiej publiczności w Szwajcarii w środę przed aukcją, która odbędzie się w przyszłym miesiącu. Spodziewa się, że gigantyczny mięsożerca nazwany TRX-293 Trinity, będzie kosztował od 5 milionów (5,43 miliona dolarów) do 8 milionów franków szwajcarskich (8,70 miliona dolarów).

Każdy chętny będzie mógł zalicytować ogromny szkielet już 18 kwietnia, a aukcja sprzedaży odbędzie się w Zurychu. Szkielet mierzy 3,9 m wysokości i 11,6 m długości i jest dopiero trzecim szkieletem T-Rexa wystawionym na aukcję i pierwszym w Europie.

Ten szkielet nazywa się „Trinity”, ponieważ składa się z trzech osobników i wszystkie zostały znalezione w USA” – powiedział Cyril Koller – właściciel domu aukcyjnego prowadzącego aukcję. Reszta nazwy pochodzi od 293 kości z których składa się szkielet. Koller uważa, że prawdopodobnym nabywcą będzie osoba prywatna, chociaż jest pewien, że szkielet pomimo zakupu przez osobę prywatną w dalszym ciągu będzie publicznie eksponowany

Odkrycia skamieniałości T-Rex są niezwykle rzadkie, stwierdził Hans-Jakob Siber – paleontolog z Aathal Dinosaur Museum w Szwajcarii. „To nie odlew ani kopia, to oryginał. A jest ich mało, bardzo mało” – powiedział Siber Reutersowi. „W rzeczywistości do około 1970 lub 1980 roku na świecie było mniej niż tuzin szkieletów tyranozaurów, a większość z nich znajdowała się już w muzeach Stanów Zjednoczonych”.

Prawie wszystkie inne skamieniałe T-Rexy są przechowywane w muzeach, co oznacza ogromne zainteresowanie, gdy szkielet trafia do sprzedaży. Dwa inne T-Rexy odkryte w Ameryce Północnej – zwane Sue i Stan – przyniosły odpowiednio 8,4 miliona dolarów i 31,8 miliona dolarów, kiedy zostały sprzedane w 1997 i 2020 roku.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
17
+1
38
+1
9
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS