Rekordowa aukcja Christie’s. Sprzedano pamiątki po Hubercie de Givenchy za rekordową kwotę!

Aukcja pamiątek w domu aukcyjnym Christie’s, które należały do nieżyjącego już projektanta Huberta de Givenchy miała trwać cztery dni i kończyć się w piątek. Zamiast tego, wszystkie pamiątki zostały sprzedane pierwszego dnia za 82 992,850 euro, ustanawiając drugi najwyższy rekord dla prywatnej kolekcji sprzedanej w Christie’s we Francji.

Wśród skarbów pozostawionych przez Givenchy znajdują się rzeźba włoskiego artysty Alberto Giacomettiego, która została sprzedana za 27 milionów euro, oraz rysunek kredowy Picassa z 1947 roku, który osiągnął wartość 4,2 miliona euro.

Rzeźba autorstwa Alberto Giacomettiego

Ważna postać w świecie mody, Hubert de Givenchy zebrał wyjątkową kolekcję mebli i dzieł sztuki z XVII i XVIII wieku, a także arcydzieła z epoki nowożytnej, które prezentował w swoich różnych domach z tymi samymi wysokimi standardami, wyczuciem kreatywności absolutnego wyrafinowania, jak te, które zademonstrował w swoim zawodzie krawieckim.

Urodzony 27 lutego 1927 w Beauvais, Givenchy rozpoczął współpracę z wielkimi projektantami mody w 1945 roku, najpierw z Jacquesem Fathem, później z Elsą Schiaparelli i wreszcie z Robertem Piquet, zanim zaprezentował swoją pierwszą kolekcję haute couture i otworzył swój własny dom mody 2 lutego 1952 roku.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
47
+1
11
+1
4
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS