Rafael Nadal odebrał swój nowy jacht z Gdańskiej stoczni Sunreef!

Prezes i założyciel stoczni jachtowej Sunreef Yachts, Francis Lapp przygotował wycieczkę wideo po pierwszym egzemplarzu Sunreef 80 Power przygotowanym specjalnie dla Rafael’a Nadal. Hiszpański tenisista Rafael Nadal podczas wizyty swojej w Polsce w czerwcu tego roku odwiedził stocznię Sunreef w Gdańsku. Po pewnym czasie okazało się, że Hiszpan zamówił katamaran.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nadal zamówił jacht po wcześniejszych doświadczeniach, gdy czarterował jachty budowane w Gdańsku. Na zeszłorocznych targach Cannes Yahting tenisista spotkał się z prezesem Sunreef – Francisem Lapp’em i złożył zamówienie na nowy katamaran Sunreef 80 Power. Obecnie jacht przechodzi próby morskie i prawdopodobnie trafi do Nadal’a na początku przyszłego roku.

Jacht został zaprojektowany do długich rejsów i ma „odważny, nowoczesny kształt kadłuba”, zgodnie z preferencjami hiszpańskiego tenisisty. Kluczowymi cechami, które wyróżniają jednostkę są dodatki ze stali nierdzewnej na pokładzie, wysokie nadburcia i subtelne oświetlenie otoczenia, a także garaż, który jest wystarczająco duży aby pomieścić skuter, a także wiele innych wodnych zabawek. Stocznia oferuje szereg opcji dzięki którym każdy przyszły właściciel dostosuje łódź do własnych potrzeb.

Jacht oferuje zakwaterowanie na pokładzie dla 12 gości i czterech członków załogi. Za napęd jednostki odpowiadają dwa silniki o mocy 575 KM lub dwa silniki o mocy 1200 KM. Jak deklaruje producent, przeznaczeniem jachtu jest żegluga na poziomie na 20 węzłów wzwyż.

Hiszpan zadeklarował, że jacht będzie stacjonował w pobliżu jego rodzinnej wyspy – Majorki.

Jako osoba pochodząca z wyspy, morze jest częścią mojego życia i nie jest tajemnicą, że je kocham. Za każdym razem, gdy jestem w domu na Majorce, próbuję wyjść i znaleźć czas, w którym mogę po prostu cieszyć się czasem spędzonym na łodzi” – powiedział Rafael Nadal.

Prezes Lapp dodał: „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że mamy wsród klientów jednego z najlepszych tenisistów wszechczasów. Osobowość, umiejętności i siła pana Nadala są dla nas inspiracją

Szacunkowy koszt jachtu to około 4 milionów euro.

Rafael Nadal oraz Francis Lapp
Sunreef 80
Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS