Poznaj miejsca, które mimo pandemii najczęściej trafiają na listę „chce tam pojechać”

Być może ludzie nie podróżowali dużo w ciągu ostatniego roku, ale to nie powstrzymało ich od szukania pomysłów i inspiracji wyjazdowych w Internecie. Operator luksusowych podróży Unforgettable Travel chciał się dowiedzieć, jakie inspiracje podróżnicze ludzie najczęściej wyszukiwali w ciągu ostatniego roku. Z pomocą agencji marketingu cyfrowego SEO Travel, firma sporządziła listę 135 najpopularniejszych miejsc docelowych na świecie i użyła oprogramowania, aby określić, ile osób planuje odwiedzić każdą destynację.

Dużo podróżujesz? Nie chcesz przepłacać w tradycyjnych bankach? Zacznij korzystać z darmowej wielowalutowej karty płatniczej Revolut >>>

10 NAJCZĘŚCIEJ WYSZUKIWANYCH INSPIRACJI PODRÓŻNICZYCH Z LISTY ŻYCZEŃ

CEL PODRÓŻY GLOBALNE COMIESIĘCZNE WYSZUKIWANIA 
ZWIEDZANIE BURDŻ CHALIFA W DUBAJU10 000
ŻEGLOWANIE WOKÓŁ STATUY WOLNOŚCI9300
WĘDRÓWKA DO OBOZU BAZOWEGO MOUNT EVEREST W NEPALU9000
REJS PO NILU W EGIPCIE7900
WEJŚCIE NA SZCZYT WIEŻY EIFFLA7900
LAS VEGAS STRIP7400
PRZEKRACZANIE MOSTU GOLDEN GATE W SAN FRANCISCO7400
OGLĄDANIE NOWEGO JORKU ZE SZCZYTU EMPIRE STATE BUILDING6500
ZWIEDZANIE LUWRU W PARYŻU6400
ODKRYWANIE KOLOSEUM W RZYMIE6400

Według badań, które przeanalizowały wyszukiwania od maja 2020 r. do maja 2021 r., najwyższy budynek świata – Burdż Chalifa, był najczęściej wyszukiwanym doświadczeniem podróżniczym, co zaskoczyło zespół Unforgettable Travel.

W samej pierwszej dziesiątce było kilka inspiracji, które naszym zdaniem znajdą się niżej, mimo że są świetnymi doświadczeniami… w tym Burj Khalifa nr 1 w Dubaju” – powiedział Luke Harvey, kierownik ds. marketingu w firmie. „Ale fakt, że Dubaj był otwarty dla zwiedzających przez zdecydowaną większość czasu podczas pandemii, poprawił jego pozycję”.

To nie była jedyna niespodzianka dla zespołu.

Trekking do obozu bazowego Mount Everest to zdecydowanie jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, ale nie jest to coś, co naszym zdaniem pokonałoby rzymskie Koloseum” – powiedział.

Miejsce Mount Everest na liście może odzwierciedlać rosnące preferencje dotyczące aktywności w plenerze. Sześć szlaków znalazło się na liście 50 najlepszych , w tym Mount Everest, Kilimandżaro w Tanzanii, Havasu Falls w Arizonie, Trolltunga w Norwegii , Góra Stołowa w RPA i Szlak Inków w Peru do Machu Picchu.

„Lista inspiracji” podróżniczych według kontynentów

Listy kontynentów pokazują doświadczenia związane z podróżami i strony, które cieszą się największym zainteresowaniem w określonych częściach świata.  

Afryka

Historia, dzika przyroda i cuda natury znajdują się na czele najczęściej wyszukiwanych witryn w Afryce, w tym takich, które były powiązane pod względem globalnej aktywności wyszukiwania.

1. Rejs po Nilu
2. Wspinaczka na Kilimandżaro
2. Wspinaczka na szczyt Góry Stołowej w Kapsztadzie
4. Zwiedzanie Szafszawanu, „Błękitnego Miasta” Maroka
5. Wędrówka na górę Kenia
6. Skoki na bungee z mostu Victoria Falls
6. Trekking aby zobaczyć goryle w Ugandzie
8. Zwiedzanie Sahary
9. Wyprawa na safari w kraterze Ngorongoro
9. Zwiedzanie medyny (starego miasta) Marrakeszu

To wszystko są wspaniałe aktywności w niektórych z najpopularniejszych miejsc w Afryce” powiedział Kent Redding, prezes i współzałożyciel luksusowej firmy safari Africa Adventure Consultants .

Powiedział CNBC, że chociaż te lokalizacje są otwarte, podróżni powinni spodziewać się pewnych ograniczeń z powodu pandemii. Na przykład odwiedzający muszą trzymać się 10 metrów od goryli w Ugandzie, a kolejka linowa na Górę Stołową jest zamknięta co najmniej do 11 lipca.

Sezon podróżniczy 2022 wypełnia się szybko z powodu przesunięć z tego roku i „tony nowych rezerwacji” na przyszły rok, powiedział Redding. To oznacza wiele możliwości dla podróżnych, którzy chcą podróżować w tym roku, powiedział.

Podczas gdy podróżujący napotykają teraz pewne przeszkody – w tym odwołane loty, sporadyczne blokady i wiele testów Covida – ci, którzy potrafią toczyć się z ciosami, cieszą się niesamowitymi wrażeniami” – powiedział Redding. „Odwiedzają niektóre z najpopularniejszych parków w Afryce i widzą niesamowitą przyrodę… bez nikogo w pobliżu”.

Antarktyda

Biały Kontynent rejestruje tylko jedno doświadczenie na liście — po prostu.

1.     Zwiedzanie Antarktydy

Antarktyda zawsze cieszyła się wyjątkowym powodzeniem” – powiedział Patrick Woodhead, dyrektor zarządzający White Desert , luksusowego touroperatora, który organizuje wyprawy w głąb kontynentu. „Klientów przyciąga kontynent, ponieważ wciąż reprezentuje on poczucie odkrycia w podróży, które zostało utracone w tak wielu innych miejscach na ziemi”.

Woodhead powiedział, że sezon turystyczny 2021-2022 będzie najbardziej pracowitym sezonem w firmie.

„Przy tak dużym stłumionym zapotrzebowaniu przez tak długi czas klienci nie czekają, aby doświadczyć marzenia na całe życie” – powiedział CNBC.  

Azja

Pomimo tego, że większość Azji była zamknięta dla turystyki w ubiegłym roku, ludzie nadal szukali informacji na temat tych doświadczeń:

1. Zwiedzanie Burdż Chalifa w Dubaju
2. Wędrówka do bazy Mount Everest w Nepalu
3. Zwiedzanie Tadż Mahal
4. Podróż do Japonii w okresie kwitnienia wiśni
5. Zwiedzanie Zakazanego Miasta w Chinach
6. Nurkowanie na indonezyjskich wyspach Raja Ampat
7. Oglądanie wschodu słońca w Angkor Wat
8. Pływanie w Morzu Martwym
9. Zwiedzanie wież Petronas w Kuala Lumpur
10. Oglądanie wschodu słońca w świątyni Borobudur

Lista obejmuje dzieła architektury zarówno nowoczesnej – Burdż Chalifa, Petronas Towers – jak i historycznej – świątynie Angkor Wat i Borobudur oraz Zakazane Miasto w Chinach.

Podkreślane są również skrajności natury; na liście znajduje się najwyższa góra świata — Mount Everest — i najniższe miejsce na Ziemi — Morze Martwe między Izraelem a Jordanią.  

Europa

Trzy najczęściej wyszukiwane miejsca w Europie nie są zaskoczeniem, a reszta listy to eklektyczna mieszanka architektury, przyrody, sportu i rozrywki.

1. Wejście na szczyt Wieży Eiffla w Paryżu
2. Zwiedzanie Luwru w Paryżu
2. Zwiedzanie rzymskiego Koloseum
4. Wyjazd na Glastonbury Festival
5. Imprezy na Ibizie
6. Przejażdżka Orient Expressem
7. Zwiedzanie La Sagrada Familia w Barcelonie
8. Zwiedzanie Pałacu Buckingham w Londynie
9. Rejs po norweskich fiordach
10. Bieg w Maratonie Londyńskim

Najwięcej miejsc na dłuższej liście miała Europa, zajmując 19 z 50 miejsc. Włochy zapewniły sobie dodatkowe cztery z Pompejami, Cinque Terre, Kaplicą Sykstyńską i kanałami Wenecji.

Dwa doświadczenia na Islandii — oglądanie zorzy polarnej i pływanie w ciepłych wodach Błękitnej Laguny — również się sprawdziły, podobnie jak zwiedzanie zamku Neuschwanstein w Niemczech i Stonehenge w Wielkiej Brytanii.

Europa ponownie otworzyła się na międzynarodowych podróżników, ale turyści powinni pamiętać, że nie wszystkie z tych destynacji są jeszcze dostępne.

Ameryka północna

Cztery podróże po dużych miastach w Ameryce Północnej znalazły się na światowej liście 10 najlepszych. Reszta skupiła się na bardziej wiejskich częściach kontynentu.

1. Zwiedzanie Statuy Wolności
2. Zwiedzanie Las Vegas
2. Przejście przez most Golden Gate
4. Dotarcie na szczyt Empire State Building
5. Przelot helikopterem nad Wielkim Kanionem
6. Podróż drogą Route 66
7. Udział w festiwalu Coachella
7. Zwiedzanie wodospadu Niagara na granicy amerykańsko-kanadyjskiej
9. Biwakowanie w kanadyjskim Parku Narodowym Banff
10. Zwiedzanie Mount Rushmore

To świetna lista i myślę, że odnosi się do wielu najlepszych miejsc i atrakcji w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Ruzwana Bashir, dyrektor generalny Peek, serwisu rezerwacyjnego oferującego podróże .

Powiedział, że ​​jednym ze sposobów, aby podróże z „listy życzeń” były wyjątkowe, jest oglądanie ich w interesujący sposób. Z tej listy poleca podziemną wycieczkę po Wielkim Kanionie i na pustyni Mojave poza Las Vegas oraz przepłynięcie hydroplanem przez most Golden Gate.

Na Route 66 polecam zatrzymać się w Peach Springs na wycieczkę po oszałamiających jaskiniach, objechać Santa Fe, aby popłynąć na rafting po Rio Grande i skosztować lokalnego, ręcznie robionego koktajlu w pięknej destylarni w Galena w Kansas.” – powiedział Bashir.

Dodał, że ​​innymi obowiązkowymi doświadczeniami w Ameryce Północnej jest lot balonem nad Doliną Napa, wizyta w Parku Narodowym Yosemite i uprawianie jogi nad wodospadem w Smoky Mountains w Karolinie Północnej.

Oceania

Najmniej zaludnionym kontynentem świata po Antarktydzie jest Oceania, na którą składają się Australia, Papua Nowa Gwinea, Nowa Zelandia oraz wiele mniejszych wysp, takich jak Fidżi, Guam i Polinezja Francuska.

Nic dziwnego, że wszystkie z wyjątkiem jednej z najczęściej wyszukiwanych aktywności związanych z podróżowaniem obejmują zajęcia na świeżym powietrzu.

1. Snorkeling na Wielkiej Rafie Koralowej
2. Oglądanie spektaklu w Sydney Opera House
3. Zwiedzanie planu nowozelandzkiego Hobbita 

4. Zwiedzanie monolitu Uluru , czyli Ayers Rock
5. Pobyt w bungalowie nad wodą na Bora Bora
6. Zwiedzanie jaskini Waitomo Glowworm Nowej Zelandii

Najnowszym z tych doświadczeń jest plan filmowy Hobbiton w Matamata na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii. Entuzjaści Tolkiena mogą zarezerwować pieszą wycieczkę z przewodnikiem po 12-akrowym planie filmowym używanym zarówno w trylogiach „Władca Pierścieni”, jak i „Hobbit”.  

Ameryka Południowa

Zainteresowanie online skupia się również na zajęciach na świeżym powietrzu w Ameryce Południowej.

1. Wędrówka do Macchu Picchu
2. Zwiedzanie dzikiej przyrody Wysp Galapagos
2. Doświadczanie różnorodności biologicznej Kostaryki
4. Spacer po boliwijskim Salar de Uyuni (solniska)
4. Zwiedzanie wodospadów Iguazu, gdzie spotykają się Argentyna, Brazylia i Paragwaj
4. Posągi Moai z Wyspy Wielkanocnej
7. Wizyta w San Pedro de Atacama
8. Exploring Patagonii
9. Sandboarding w Huacachina w Peru
10. Przebijanie się przez dżungle Amazonii

Najbardziej znana miejscowość turystyczna Peru, Macchu Picchu, znalazła się na szczycie listy. Był również jednym z czterech „Nowych Siedmiu Cudów Świata”, które pojawiły się na liście 50 najczęściej wyszukiwanych podróży.

Głównym zaskoczeniem było to, że niektóre z „siedmiu cudów świata” nie znalazły się w pierwszej 50-ce, w tym Wielki Mur Chiński, Petra w Jordanii i Chrystus Odkupiciel w Brazylii – powiedział Harvey z Unforgettable Travel.

W końcu zapisał to kredą do samej wielkości konkurencji.

Na świecie jest tak wiele niesamowitych rzeczy do zobaczenia i zrobienia” – powiedział dyrektor biura podróży Unforgettable Travel.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS