Polska na pierwszym miejscu krajów, które warto odwiedzić w 2023 roku!

Lista miejsc wartych do odwiedzenia w 2023 roku przygotowana przez CNN Travel jest już dostępna, a Polska znalazła się na szczycie. Co wpłynęło na tak wysokie miejsce naszego kraju?

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Julia Buckley z CNN zaczęła od Warszawskiego Hotelu Verte oraz restauracji KUK by Maciej Majewski, o której napiszemy recenzję już wkrótce. Jest to nowy obiekt Autograph Collection sieci Marriott w Warszawie, mieszczącym się w „ogromnym barokowym pałacu”, autorka listy zauważyła, że ​​jest wręcz genialny powód, by odwiedzić Polskę w 2023 roku, ale niejedyny.
Powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Polskę w 2023 roku, nie jest szansa na pobyt w miejscu odpowiednim dla rodziny królewskiej. Ma to pokazać solidarność z krajem, który z kolei okazał solidarność mieszkańcom Ukrainy” – napisało CNN Travel.

Buckley podkreślił, że biorąc pod uwagę położenie geograficzne naszego kraju „Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż jakikolwiek inny kraj”.

Polskie Miasta

Wśród najlepszych miejsc do odwiedzenia są polskie miasta, z których każde wyróżnia się swoją historią, architekturą i zwyczajami. Jeśli chcesz zobaczyć miasto, które zostało zrównane z ziemią podczas II wojny światowej, a potem odrodziło się jak feniks z popiołów Warszawa jest obowiązkowym kierunkiem. To także tutaj znajdują się Zamek Królewski, Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie, z których każdy olśniewa przepychem i nienagannym smakiem wolnym od monumentalnego rozmachu.

Jest też Kraków i jego pomnik Smoka Wawelskiego ziejący ogniem tuż pod Wawelem – kwintesencja perły architektury, która przecina różne okresy architektoniczne. Koniecznie wybierz się na spacer ulicami krakowskiego Starego Miasta oraz Kazimierza i obowiązkowo odwiedź urocze sklepy z pamiątkami. Nie zapomnij zafundować sobie bajgla — tradycyjnego krakowskiego fast foodu.

Warto też odwiedzić Wrocław i jego krasnoludki. Koniecznie odwiedź też zoo, ponieważ odnosi ono ogromne sukcesy w reprodukcji gatunków wymienionych na listach gatunków zagrożonych. W Poznaniu możesz odwiedzić Ostrów Tumski – pierwszą w Polsce katedrę i pobawić się na zawsze tętniącym życiem Starym Mieście, choć obecnie permanentnie rozkopanym.

Na łonie natury

Ale podczas wizyty w Polsce nie zapomnij wybrać się do jednego z jej rezerwatów przyrody. Polska ma wszystkie cuda natury, jakie można sobie wyobrazić, od wybrzeży Bałtyku z setkami ukrytych plaż, przez Pojezierze Mazurskie, zwane też Krainą Tysiąca Jezior, po Puszczę Białowieską i pasma górskie na południu kraju.

Ci, którzy chcą ukoić swoje zmysły, będą zachwyceni spacerem po przybrzeżnych lasach na północy. Z wiatrem pieszczącym twoją skórę i zapachem sosnowych igieł zanurzających cię w bezpłatnej aromaterapii, jest to miejsce, w którym możesz na nowo odkryć swój stan zen. Będąc tam, musisz koniecznie odwiedź Woliński Park Narodowy lub Słowiński Park Narodowy.

Pojezierze Mazurskie to Mekka dla śródlądowych żeglarzy i backpackersów. Wynajmij jacht i wyrusz na wyprawę odkrywania każdego zakamarka największego w Polsce jeziora Śniardwy. A po długim dniu rozpal ognisko i upiecz kiełbaski pod rozgwieżdżonym niebem.

Na północny zachód od kraju leży Puszcza Białowieska, w której można spacerować z wilkami, żubrami, cietrzewiami i innymi zwierzętami na wolności.

A jeśli jesteś człowiekiem ze skały koniecznie sprawdź swoją wytrzymałość, próbując zdobyć jak najwięcej polskich szczytów.

Pełna lista CNN Travel znajduje się tutaj.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
16
+1
32
+1
3
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS