Polestar przedstawia koncept elektrycznego supersamochodu

Zobacz galerię 7 zdjęć

Szwedzki producent pojazdów elektrycznych zaprezentował w ubiegły weekend na wystawie IAA Mobility w Monachium zupełnie nową koncepcję „elektrycznego supersamochodu” o nazwie Synergy. Stylowy pojazd charakteryzuje się odważnym wyglądem, który łączy w sobie prace trzech zwycięzców najnowszego konkursu studenckiego na projekt firmy.

Polestar Synergy to model w skali 1:1, który wygląda jak skrzyżowanie statku kosmicznego i samochodu wyścigowego. Jego futurystyczny wygląd zewnętrzny – wymyślony przez paryskich projektantów Devashisha Deshmukha i Swapnila Desai – obejmuje przedni pas przypominający głowę rekina młota, gigantyczne błotniki nad obydwoma zestawami kół i zintegrowany tylny błotnik. Mający blisko 5 m długości, nisko zawieszony pojazd elektryczny nie przypomina niczego innego w obecnej ofercie marki, choć nadal obecne są pewne znajome elementy konstrukcyjne, takie jak cienkie jak brzytwa reflektory i rzeźbione linie.

Kabina konceptu, będąca dziełem chińskiego projektanta wnętrz Yingxiang Li w równym stopniu odbiega od normy jak jego nadwozie. Szklana osłona kokpitu otwiera się, odsłaniając jednomiejscowe wnętrze, które wygląda jak opływowa wersja wnętrza X-Winga z Gwiezdnych Wojen. Układ jezdny ma być zorientowany na osiągi i ma dać kierowcom poczucie „pływającego komfortu i kontroli”.

Niestety Synergy to jedynie koncepcja projektowa, więc nie są dostępne żadne szczegóły techniczne poza tym, że pojazd jest w pełni elektryczny. Bazując jednak na wcześniejszych koncepcjach marki, można by pomyśleć, że będzie on napędzany przynajmniej dwusilnikowym układem napędowym. Konfiguracja najnowszego modelu marki roadstera Polestar 6 obejmuje konfigurację dwusilnikową, która generuje 884 konie.

Polestar wykazał chęć wprowadzenia wcześniejszych koncepcji do produkcji, ale Synergy to jedynie studium projektowe i dlatego jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek trafił do produkcji. 

Jak oceniasz ten wpis?
+1
41
+1
28
+1
7
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS