Polacy kupują ogromne ilości nieruchomości w Hiszpani!

dom w Hiszpani

Tylko w tym roku klienci z polski kupili rekordową liczbę nieruchomości mieszkaniowych w Hiszpanii. Przeszło 2300 nieruchomości zostało kupionych przez Polaków w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w całym ubiegłym roku, wynika z danych opublikowanych przez Pekao, drugi co do wielkości bank w Polsce. W trzecim kwartale 2022 roku liczba polskich kupców była o 37% wyższa niż w drugim kwartale.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poniższe dane oznaczają, że Polacy stanowią w tym mijającym roku 3,2% zagranicznych nabywców nieruchomości w Hiszpanii, co oznacza wzrost z 1,9% w 2021 roku. Bank zwraca uwagę, że transakcje zakupu nieruchomości w Hiszpanii przez wszystkich zagranicznych nabywców w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku są już o 19% wyższe niż w całym 2021 roku.

Bartłomiej Grzywniak z Tripinvest – firmy specjalizującej się w hiszpańskich nieruchomościach – powiedział serwisowi Interia, że ​​po lutowej inwazji Rosji na Ukrainę nastąpił „wybuch” zainteresowania Polaków takimi inwestycjami.

Ci, którym zależało na gotówce, szybko zdecydowali się na transakcję – mówi. „Ludzie szukali miejsca, w którym mogliby bezpiecznie uciec. Hiszpania była najpopularniejszym wyborem, ponieważ jest daleko i stosunkowo tanio. Za 400 000-500 000 złotych (85 000-106 000 euro) można było kupić mieszkanie”.

Firma Tripinvest twierdzi, że Polacy najczęściej kupują nieruchomości w przedziale cenowym 100-150 tys. euro. – Są to zazwyczaj mieszkania w nieco starszych budynkach. Nie są w złym stanie, ale też nie są luksusowe – mówi Grzywniak. Najczęstszą lokalizacją jest Costa Blanca, w pobliżu Morza Śródziemnego.

Gospodarka Polski przeżywała rozkwit w ciągu ostatnich kilku dekad, a jej PKB na osobę, biorąc pod uwagę koszty utrzymania, ostatnio wyprzedził Portugalię . Pod względem średniego wynagrodzenia skorygowanego o koszty utrzymania Polska plasuje się o jedno miejsce za Hiszpanią wśród krajów OECD.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
31
+1
71
+1
16
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS