Patek Philippe i Tiffany & Co. zapowiadają ostatni w historii model Nautilus

Na początku tego roku kolekcjonerzy byli całkowicie zaskoczeni, gdy prezes Patek Philippe Thierry Stern ogłosił, że firma zaprzestaje produkcji swojego najpopularniejszego zegarka: Nautilusa Ref. 5711. Ludzie czekali latami — podobno lista oczekujących liczyła 10 lat — aby dostać w swoje ręce 5711-1A-010, stalowy model z charakterystyczną niebieską tarczą. 

Dlaczego? „Nautilus to ikona zegarmistrzowska. Bez wątpienia jest to jeden z najwspanialszych projektów zegarków XX wieku” – mówi Paul Boutros, szef domu aukcyjnego Americas for Phillips, który prowadzi duży biznes na rynku wtórnym zegarków. „W ciągu ostatnich czterech lub pięciu lat zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost i popyt na każdy rodzaj zegarka Nautilus, zwłaszcza 5711”.

Wkrótce po potwierdzeniu, że model zostanie wycofany, Stern obiecał modelowi godne pożegnanie. W kwietniu Patek Philippe zaprezentował kolekcję 5711 z oliwkowozielonymi tarczami. To był koniec ref. 5711 i szaleństwo nastąpiło, gdy ci, którzy stracili okazję do zakupu. 

Okazuje się jednak, że Stern miał jeszcze jednego asa w rękawie. Dziś Patek Philippe ogłosił nową limitowaną edycję 5711 z niebieską tarczą. Ale tym razem jest to niebieski kolor Tiffany i tak naprawdę jest to ostatni 5711.

Dlaczego niebieski Tiffany? W Stanach Zjednoczonych Patek Philippe nie prowadzi samodzielnych butików. Zamiast tego sprzedaje zegarki za pośrednictwem autoryzowanych dealerów. Wielu zdziwiłoby się, gdyby odkryli, że jeden z tych salonów znajduje się w jednym z najbardziej znanych nowojorskich sklepów: Tiffany & Co. na Piątej Alei. 

W rzeczywistości firma Tiffany & Co. była pierwszym oficjalnym sprzedawcą Patek Philippe w Stanach Zjednoczonych i rozpoczęła sprzedaż zegarków Patek Philippe w 1851 roku. Od tego czasu współpraca ewoluowała od zwykłej dystrybucji do zegarków z limitowanej edycji z pieczęcią zarówno Patek Philippe, jak i Tiffany & Co.

Tiffany & Co. jest jedynym sprzedawcą detalicznym na świecie, który ma prawo do wspólnej marki zegarków z Patek Philippe. Te zegarki są jeszcze trudniejsze do zdobycia niż nieuchwytny 5711.Niezwykle rzadko można znaleźć zegarek ze znaczkiem Tiffany”, mówi Boutros. „To czynnik prestiżu i tej dodatkowej magii na tarczy zegarka Patek Philippe, której tak bardzo pożądają kolekcjonerzy”.

Patek Philippe Nautilus Nr ref. 5711/1A-018 świętuje 170 lat partnerstwa. Tarcza ma niebieski odcień, który jest znakiem towarowym Tiffany, a oba logo pojawiają się na tarczy: Patek Philippe na godzinie 12 i Tiffany & Co. na godzinie 6. Posiada wszystkie charakterystyczne dla marki Nautilus detale: kopertę zaprojektowaną przez Geralda Gentę, poziome wytłoczenia na tarczy oraz świecące wskazówki i znaczniki godzin. Jest napędzany precyzyjnym, samonakręcającym się kalibrem 26-330 SC. Na dekielku widnieje napis „170th Anniversary 1851-2021 Tiffany & Co. — Patek Philippe”. Powstanie tylko 170 sztuk, a jako prawdziwie finalny 5711 z pewnością przejdzie do historii Patek Philippe.

Tiffany & Co. ma zaszczyt współpracować z Patkiem Phillipe przy tym wyjątkowym zegarku, aby uczcić razem 170 lat” – powiedział dyrektor generalny Alexandre Arnault w oświadczeniu. „Nautilus to jeden z najbardziej kultowych projektów oferowanych przez Patek Phillipe i z dumą przedstawiamy tę specjalną edycję z tarczami Tiffany Blue naszym najbardziej wymagającym klientom”.

Jeśli przegapisz swoją szansę na zakup zegarka w sklepach, co prawdopodobnie zdarzy się, Phillips we współpracy z Bacs & Russo wylicytuje jeden zegarek 11 grudnia, a wszystkie dochody przekażą fundacji The Nature Conservancy.

Patek Philippe Nautilus Nr ref. 5711/1A-018 kosztuje 52 635 USD (215 000 złotych) i jest dostępny w Tiffany & Co. w Nowym Jorku, San Francisco i Beverly Hills.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
260
+1
188
+1
6
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS