Palm Jumeirah: symbol kreatywności i ambicji Dubaju

Palm Jumeirah jest często nazwany ósmym cudem świata, symbolem kreatywności i ambicji. Ta ogromna wyspa w kształcie palmy została zbudowana z piasku, skał i dzięki… ropie.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

To co utrzymuje to wszystko na miejscu, to 11-kilometrowy falochron w kształcie półksiężyca, otoczony pięciogwiazdkowymi hotelami, ta ochronna zapora ma dwa boczne otwory, które pozwalają swobody przepływ czystych, błękitnych wód.

Park wodny na wyspie

Siedemdziesiąt osiem tysięcy mieszkańców nazywa Palm Jumeirah domem, mieszkając w luksusowych blokach mieszkalnych znajdujących się w „pniu” wyspy i prywatnych zamkniętych osiedlach na, które rozlokowane zostały w liściach.

Jest to również adres jednych z najbardziej ekskluzywnymi hotelami w Dubaju, od wodnych willi Anantary po podwodne apartamenty Atlantis.

Ponadto na wyspie znajduje się światowej klasy park wodny i sieć akwariów wypełnionych 65 000 różnymi gatunkami morskich stworzeń.

A dla prawdziwie surrealistycznych wrażeń możesz nawet chodzić między nimi. A może wolisz latać?

Najnowszy sposób na zobaczenie wyspy z lotu ptaka to wyprawa wiatrakowcem. Podobnie jak helikoptery, dwumiejscowe samoloty osiągają wysokość 500 metrów!

Innym sposobem na poznanie Palm Jumeirah jest droga morska, a 78-kilometrowa linia brzegowa jest usiana idyllicznymi nadmorskimi miejscami.

Ponadto w powstającym nowym wieżowcu na wyspie – Palm Tower zostanie zaprezentowany zapierający dech basen ulokowany na 50. piętrze, zapewniając niezrównane widoki na tą kultową już wyspę.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
52
+1
78
+1
9
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS