Pałac znany z filmów o Jamesie Bondzie wystawiony na sprzedaż

Zobacz galerię 14 zdjęć

Kręcono tu sceny do Jamesa Bonda. Członkowie rodziny Napoleona Bonaparte nazywali Denham Place domem. Nawet finansista JP Morgan wynajął kiedyś tę rezydencję jako swój angielski azyl. A teraz masz szansę stać się właścicielem kawałka historii Wielkiej Brytanii.  

Wybudowana w 1688 roku wiejska rezydencja klasy I jest oferowana za ogromne 75 milionów funtów (390 milionów złotych) przez niezwykle bogatego potentata biznesowego Mike’a Jatanię. 43-hektarowa posiadłość w Buckinghamshire znajduje się zaledwie 30 minut od centrum Londynu i obejmuje zmodernizowany dwór o powierzchni 8700 metrów kwadratowych. Na terenie kompleksu znajduje się również wozownia wpisana na listę zabytków II stopnia z wcześniej zatwierdzonymi planami przekształcenia jej w spa z siłownią, sauną, łaźnią parową, strefami zabiegowymi i odkrytym basenem.  

W ponad 300-letniej historii nieruchomości służyła ona jako rezydencja królewska dla Józefa-Napoleona Bonaparte i Hieronima-Napoleona Bonaparte w latach 1834-1844. Mniej więcej dekadę później JP Morgan wydzierżawił okazałą posiadłość do 1913 roku. Niedługo potem w 1930 roku wprowadził się do niej brytyjski dyplomata Lord Robert Vansittart, podążając za koproducentem Bonda – Harrym Saltzmanem. Saltzman był tak zafascynowany pałacem, że wykorzystał go jako miejsce kręcenia serii filmów o agencie 007. Przede wszystkim pałac występował jako biuro M w filmie Żyj i pozwól umrzeć.  

Dzięki znakomitemu pochodzeniu, w skład którego wchodzą członkowie rodziny królewskiej, potentat bankowy i znani producenci filmowi, Denham Place to prawdziwy klejnot” — powiedział w komunikacie prasowym Gary Hersham, dyrektor i założyciel Beauchamp Estates. „W ciągu ostatnich trzech lat zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby rodzin UHNW (bogaty klient indywidualny) poszukujących dużych wiejskich posiadłości w pobliżu centrum Londynu, zapewniających im idealny dom, w którym mogą całkowicie kontrolować swoje życie osobiste i biznesowe”. 

Dwór z 12 sypialniami przeszedł ośmioletnią gruntowną renowację w rękach wielokrotnie nagradzanego projektanta Alexandra Kravetza. Obecnie ma ogrzewanie podłogowe w całym budynku, klimatyzację w głównych pokojach i inteligentną technologię. Wewnątrz znajdziesz także aż 14 łazienek, kuchnie rodzinne i cateringowe, prywatna kaplica i winda. Na szczęście wciąż pozostało mnóstwo elementów z epoki. Strzeliste 16-metrowe sufity, skrzydła okienne z epoki i ozdobne tynki. Dekoracyjne detale, takie jak ręcznie malowane freski, złote płatki i niestandardowe kryształowe żyrandole dodają bogactwa, podczas gdy na zewnątrz otoczony murem ogród i tereny zielone inspirowane były Wersalem. 

Od czasów anglosaskich, aż do obecnych Denham Place miał tylko siedmiu właścicieli. Każdą rodzina wprowadzała ulepszenia i przekazywała nowemu właścicielowi ulepszoną spuściznę” — dodaje James Crawford partner i szef Super Prime Team w Knight Frank. „Poza nabyciem jednego z królewskich pałaców Crown Estate nie ma nic o tej wielkości ani proweniencji tak blisko centrum Londynu”. 

Jak oceniasz ten wpis?
+1
50
+1
17
+1
3
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS