Ogromna kradzież złota w Londyńskim muzeum!

Pracownik Muzeum Brytyjskiego został zwolniony – a policja metropolitalna wszczęła dochodzenie – po tym, jak kilka przedmiotów z kolekcji muzeum zostało „zaginionych, skradzionych lub uszkodzonych” – poinformowało muzeum w środowym oświadczeniu.

Muzeum Brytyjskie rozpoczęło niezależną kontrolę bezpieczeństwa po stwierdzeniu zaginięcia, kradzieży lub uszkodzenia przedmiotów z kolekcji. Członek personelu został zwolniony, a muzeum podejmie teraz kroki prawne przeciwko tej osobie” – poinformowało muzeum. „Sprawa jest również badana przez Dowództwo ds. Przestępczości Gospodarczej Policji Metropolitalnej”.

Pracowaliśmy razem z British Museum. Obecnie trwa dochodzenie – nie ma żadnych aresztowań, a śledztwo jest kontynuowane” – powiedziała stołeczna policja CNN. „W tej chwili nie będziemy udzielać żadnych dalszych informacji” – dodano.

Większość przedmiotów stanowiły „drobne egzemplarze przechowywane w magazynie” należące do jednej ze zbiorów muzeum. „Obejmują one złotą biżuterię i klejnoty z kamieni półszlachetnych i szkła pochodzące z okresu od XV wieku pne do XIX wieku naszej ery” – powiedział muzeum, dodając, że żaden z przedmiotów nie był ostatnio wystawiany publicznie i był przechowywany głównie do celów akademickich i celów badawczych.

Hartwig Fischer – dyrektor British Museum, stwierdził, że incydent jest „bardzo niezwykły”.

Muzeum przeprasza za to, co się stało, ale teraz położyliśmy temu kres – i jesteśmy zdeterminowani, aby to naprawić” – powiedział Fischer. „Już zaostrzyliśmy nasze procedury dotyczące bezpieczeństwa i współpracujemy z zewnętrznymi ekspertami, aby skompletować ostateczne zestawienie tego, co zaginęło, zostało uszkodzone i skradzione”.

Powiernicy Muzeum Brytyjskiego byli bardzo zaniepokojeni, gdy na początku tego roku dowiedzieliśmy się, że elementy kolekcji zostały skradzione. Powiernicy podjęli zdecydowane działania, aby zaradzić tej sytuacji, współpracując z zespołem w Muzeum” – powiedział George Osborne, przewodniczący British Museum.

Wezwaliśmy policję, zastosowaliśmy środki nadzwyczajne w celu zwiększenia bezpieczeństwa, dokonaliśmy niezależnego przeglądu tego, co się stało i wyciągnęliśmy wnioski, i wykorzystaliśmy wszystkie dostępne nam uprawnienia dyscyplinarne, aby zająć się osobą, którą uważamy za odpowiedzialną” – powiedział.

Osborne powiedział, że obecne priorytety muzeum to przede wszystkim odzyskanie skradzionych przedmiotów, ustalenie, co można było zrobić, aby powstrzymać te działania, oraz „zrobienie wszystkiego, co konieczne, z inwestycjami w zabezpieczenia i dokumentację kolekcji, aby upewnić się, że tak się nie stanie” Ponownie.

To smutny dzień dla wszystkich, którzy kochają nasze British Museum, ale jesteśmy zdeterminowani, aby naprawić krzywdy i wykorzystać to doświadczenie do zbudowania silniejszego muzeum” — powiedział Osborne.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
63
+1
48
+1
22
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS