Nowy „tęczowy” zegarek od Carl F. Bucherer

Pomimo 135-letniej historii marki Carl F. Bucherer wychodzi naprzeciw i przesuwa granice swojego podejścia do nowoczesnego zegarmistrzostwa dzięki premierom zaplanowanym na 2023 roku. Rok marka rozpoczęła od wprowadzenia czarnych edycji pięciu najpopularniejszych zegarków i kontynuuje teraz z najnowszą iteracją swojego Manero Tourbillon Double Peripheral. Całkowicie nowy Manero Tourbillon Double Peripheral Paradise podkreśla podejście marki do „tęczowego” trendu w stylu Rolex Daytona Rainbow.

Manero Tourbillon Double Peripheral po raz pierwszy pojawił się w katalogu Carla F. Bucherera w 2018 roku jako zegarek posiadajacy mechanizm kaliber CFB T3000. Ten 33-klejnotowy mechanizm jest wyposażony w automatyczny system naciągu i „pływającą” klatkę tourbillonu, z których żadna nie jest zamontowana na głównej płycie mechanizmu ani przymocowana do znajdującego się nad nim mostka. Zamiast tego odporny na wstrząsy tourbillon jest podtrzymywany na obwodzie przez trzy ceramiczne łożyska kulkowe i wydaje się unosić w powietrzu, tworząc uderzająco unikalny wygląd tarczy.

W najnowszym wydaniu Manero Tourbillon Double Peripheral ta pomysłowa tarcza tourbillon jest dodatkowo podkreślona przez połączenie lunety o pełnym spektrum zawierającej 40 kamieni szlachetnych o szlifie bagietkowym, w tym tsaworyty, szafiry i rubiny oraz indeksy z kamieni szlachetnych. Każdy kamień szlachetny został skrupulatnie wyselekcjonowany, aby zapewnić, że każdy z nich płynnie łączy się z następnym i pasuje do reszty na tarczy. Kontrastujące czarne tło słonecznej tarczy i gumowego paska jeszcze bardziej podkreśla komplikację i tęczowy design. Jako dodatkową warstwę tekstury i koloru Carl F. Bucherer wybrał kopertę i wskazówki z 18-karatowego różowego złota.

Nowy Manero Tourbillon Double Peripheral Paradise kosztuje 152 000 USD i jest dostępny w limitowanej serii zaledwie 18 sztuk. 

Zegarek możesz kupić na na stronie Carl F. Bucherer.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
48
+1
39
+1
12
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS