Nowy bardzo minimalistyczny zegarek H. ​​Moser & Cie.

Trudno uwierzyć, ale firma H. ​​Moser & Cie. mogła stworzyć zegarek bardziej minimalistyczny niż Endeavour Perpetual Calendar Funky Blue z 2021 roku. Zegarmistrzowski mistrz minimalizmu osiągnął nowy poziom prostoty w swoim projekcie. Endeavour Perpetual Calendar Tantalum Blue Enamel zapewnia wszystkie funkcje tradycyjnego kalendarza wiecznego bez całego przepychu na tarczy.

Nowy model ma ten sam mały trójkąt pośrodku wskazujący miesiąc, okienko daty na godzinie 3, rezerwę chodu na godzinie 9 i mały sekundnik na godzinie 6, ale tarcza sekundowa jest teraz ledwo widoczna. Wskazówka zmniejszyła się jeszcze bardziej, a pierścień wskazujący został całkowicie usunięty. Z wyjątkiem dwóch długich krzyżyków na godzinie 12 i dwóch krótkich na godzinie 6, wskaźniki godzin na centralnej tarczy zostały całkowicie usunięte. Nie ma wskaźnika dnia tygodnia, jak w tradycyjnych kalendarzach wiecznych. Producent zakłada, że ​​znasz je na pamięć. A ponieważ głównym (właściwie jedynym) elementem dekoracyjnym tarczy jest sama tarcza, żadna faza księżyca nie wpływa na jej przejrzystość. Podobnie jak w poprzednich wiecznych kalendarzach Moser wykorzystujących ten sam mechanizm, wskaźnik roku przestępnego został całkowicie usunięty z przedniej tarczy.

Ręczny kaliber HMC 800 to stosunkowo cienki mechanizm umieszczony w kopercie 42 mm x 13,1 mm. Był używany w tej formie już w 2017 roku w bardzo podobnym modelu Endeavour i zawiera „flash calendar” Mosera, mechanizm natychmiastowej zmiany daty, który natychmiast zmienia datę o północy. Można go regulować do przodu lub do tyłu o każdej porze dnia. Dwie lufy sprężyn głównych zapewniają rezerwę mocy na siedem dni.

Podobnie jak w przypadku większości zegarków Moser, głównym elementem Endeavour Perpetual Calendar Tantalum Blue Enamel jest tarcza. Wygląda trochę jak pomarszczona folia aluminiowa, ale została uzyskana dzięki żmudnemu procesowi emaliowania grand feu, aby stworzyć lśniący, starannie modulowany blask, kolejne podejście do słynnej estetyki fumé marki. Zaczyna się od wzoru wyrytego na złotej podstawie w coś co nazywałoby się flinqué, gdyby podstawa była wykończona giloszem. W tym przypadku powierzchnia wygląda jak młotkowana. Następnie jest pokrywana czterema różnymi półprzezroczystymi pigmentami, które są myte, drobno kruszone, a następnie nakładane na złoto w sposób, który tworzy efekt ombré. Pigmenty są dodawane i wypalane pojedynczo, dzięki czemu łączą się ze sobą po podgrzaniu w piecu, bez jakiejkolwiek pikselizacji. Tarcza jest wygrzewana w piecu łącznie 12 razy, aby stopniowo uzyskać efekt fumé. W związku z tym każda tarcza jest wyjątkowa.

Zegarek Endeavour Perpetual Calendar Tantalum Blue Enamel jest dostępny na ręcznie szytym szarym skórzanym pasku ze stalowym składanym zapięciem. 

Koszt zegarka wynosi 82 ​​500 USD.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
32
+1
23
+1
5
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS