Nowe słuchawki Sony WF-1000XM3 z systemem osłabiania zewnętrznego hałasu

Sony ogłosiło powiększenie renomowanej rodziny 1000X o model WF-1000XM3: prawdziwie bezprzewodowe słuchawki nowej generacji. Zastosowano w nich wiodący branżowy system osłabiania zewnętrznego hałasu, udoskonalony dzięki procesorowi HD QN1e i technologii Dual Noise Sensor. Dzięki połączeniu tych rozwiązań można słyszeć muzykę — i nic poza tym.

Nowy poziom ciszy

Słuchawki WF-1000XM3 pozwalają bez reszty oddać się słuchaniu muzyki. Jest to wynik połączenia dwóch rozwiązań: wykrywającej hałasy technologii Dual Noise Sensor oraz eliminującego niepożądane dźwięki procesora HD QN1e. Aby zapewnić dokładniejsze przechwytywanie dźwięków z otoczenia, technologia Dual Noise Sensor wykorzystuje dwa mikrofony na powierzchni słuchawek: jeden skierowany do przodu i jeden do tyłu. Informacje o zewnętrznych dźwiękach trafiają do procesora HD QN1e, który precyzyjnie generuje odwróconą falę dźwiękową, tłumiąc odgłosy tła. Do zalet tego procesora należy nie tylko skuteczniejsza eliminacja hałasów w niemal wszystkich pasmach częstotliwości, lecz także mniejsze zużycie energii. Bardzo skuteczne blokowanie dźwięków — od szumu w kabinie samolotu po gwar ulicy — zapewniają natomiast wkładki douszne. W rezultacie do uszu dociera wyłącznie muzyka.

Fantastyczny dźwięk

Słuchawki WF-1000XM3, jak wszystkie modele z serii 1000X, cechują się znakomitą jakością dźwięku i pozwalają słuchać muzyki zgodnie z zamysłem jej twórców i wykonawców. Do uzyskania tego fantastycznego brzmienia przyczynia się procesor HD QN1e, wyposażony w 24-bitowy system przetwarzania dźwięku i przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem. Z kolei system DSEE HX (Digital Sound Enhancement Engine HX) optymalizuje nagrania z poddanych kompresji plików muzycznych, takich jak MP3, zapewniając jakość zbliżoną do dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Słuchając muzyki i oglądając filmy, można więc całkowicie zanurzyć się w dźwięku o wysokiej jakości, a uciążliwe podróże staną się przyjemną i relaksującą ucieczką od zgiełku otoczenia.

Zero przewodów, sto procent swobody

Prawdziwie bezprzewodowa konstrukcja słuchawek WF-1000XM3 oznacza pełną swobodę ruchów, bez utrudnień w postaci plączących się kabli. Co więcej, te małe i lekkie słuchawki są wyposażone w nowo opracowany układ BLUETOOTH. Umożliwia on równoczesne przesyłanie lewego i prawego kanału dźwięku, w przeciwieństwie do dotychczasowych rozwiązań, w których lewy i prawy kanał były transmitowane naprzemiennie. W połączeniu z nową, zoptymalizowaną budową anteny uzyskuje się bardzo stabilne połączenie i niezakłócony odbiór. Dzięki mniejszemu opóźnieniu dźwięku także oglądanie filmów na sparowanym urządzeniu staje się dużo przyjemniejsze.

Projektanci słuchawek WF-1000XM3 poświęcili szczególną uwagę wygodzie i stabilności ich noszenia. Konstrukcja „ergonomic tri-hold” sprawia, że włożone do uszu słuchawki mają trzy punkty mocowania, co zapobiega ich wysuwaniu się. Do stabilnego trzymania się wkładek w uszach przyczynia się również duża przyczepność gumowej powierzchni. Użytkownicy mają do wyboru 4 rozmiary wkładek hybrydowych oraz 3 rozmiary wkładek „Triple comfort”.

Pomysłowość i wygoda

Osłabiający hałasy procesor QN1e zużywa mało energii, co znacząco zwiększa wydajność akumulatora i czas słuchania, który przy włączonym osłabianiu hałasów wynosi nawet 24 godziny. Uzyskanie tak dużej wartości jest możliwe dzięki eleganckiemu etui, które pełni funkcję ładowarki i idealnie sprawdza się w ruchu. Słuchawki mają ponadto funkcję szybkiego ładowania: wystarczy 10 minut, by uzupełnić zapas energii w stopniu wystarczającym nawet na 90 minut słuchania.

Komunikację z otoczeniem bez zdejmowania słuchawek umożliwia tryb Quick Attention: aby go użyć, wystarczy przyłożyć palec do panelu dotykowego na lewej słuchawce. Urządzenie natychmiast zmniejszy głośność i przestanie tłumić dźwięki z zewnątrz, pozwalając usłyszeć komunikat lub zamówić napój. Użytkownik może ponadto wybierać funkcje czujników dotyku na słuchawkach, aby prostymi dotknięciami włączać odtwarzanie, wstrzymywać je, pomijać utwory i uaktywniać asystenta głosowego. Nowością jest funkcja wykrywania noszenia: automatycznie wstrzymuje ona odtwarzanie muzyki po wyjęciu z ucha jednej ze słuchawek, a wznawia je po włożeniu słuchawki. Dzięki temu nie traci się ani taktu ulubionego nagrania.

Słuchawki są zoptymalizowane do współpracy z Asystentem Google. Umożliwia to obsługę za pomocą komend głosowych, co ułatwia ich użycie podczas podróży. Aplikacja Sony | Headphones Connect pozwala z kolei dostosować dźwięk, sposób osłabiania zewnętrznego hałasu czy działanie czujników dotykowych.

Słuchawki WF-1000XM3 trafiły do sprzedaży w połowie sierpnia.

Najlepsze ceny słuchawek WF-1000XM3 sprawdzisz na Ceneo.pl

Dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/truly-wireless/wf-1000xm3

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS