Nie żyje Mariano Puig

Mariano Puig Planas członek drugiego pokolenia rodziny Puig, która jest właścicielem hiszpańskiej firmy zapachowej i modowej o tej samej nazwie , zmarł w wieku 93 lat.

Były prezes firmy Puig przez ponad 30 lat, stał na czele międzynarodowej ekspansji grupy i wprowadził do branży perfumeryjnej i modowej projektantów, takich jak Paco Rabanne i Carolina Herrera .

Mariano Puig urodził się w Barcelonie w 1927 roku. Uzyskał stopień doktora inżynierii chemicznej i był absolwentem IESE Business School w 1964 roku.

Jest ojcem czterech synów, w tym prezesa Puig i dyrektora generalnego Marca Puiga oraz jednej córki.

Już w młodości Mariano Puig wyróżniał się swoimi zdolnościami przywódczymi i wyczuciem rozwoju biznesu, nawiązując ważne kontakty ze Stanami Zjednoczonymi, Karaibami i Francją” – podała firma we wtorkowym oświadczeniu.

Pod koniec lat pięćdziesiątych podpisał umowę na dystrybucję zapachu Agua Lavanda Puig w USA, a następnie został przedstawicielem marki Max Factor w Hiszpanii przez ponad 15 lat.

Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi i produkty, nie ważne są ceny, liczy się tylko luksus.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Kontakt z nami

W każdej sprawie prosimy o kontakt pod poniższym adresem e-mail: info małpa luxatic.pl

Bądź na bieżąco!