Nie żyje Mariano Puig

Mariano Puig Planas członek drugiego pokolenia rodziny Puig, która jest właścicielem hiszpańskiej firmy zapachowej i modowej o tej samej nazwie. Zmarł w wieku 93 lat.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Były prezes firmy Puig przez ponad 30 lat stał na czele międzynarodowej ekspansji grupy i wprowadził do branży perfumeryjnej i modowej projektantów, takich jak Paco Rabanne i Carolina Herrera .

Mariano Puig urodził się w Barcelonie w 1927 roku. Uzyskał stopień doktora inżynierii chemicznej i był absolwentem IESE Business School w 1964 roku.

Jest ojcem czterech synów, w tym prezesa Puig i dyrektora generalnego Marca Puiga oraz jednej córki.

Już w młodości Mariano Puig wyróżniał się swoimi zdolnościami przywódczymi i wyczuciem rozwoju biznesu, nawiązując ważne kontakty ze Stanami Zjednoczonymi, Karaibami i Francją” – podała firma we wtorkowym oświadczeniu.

Pod koniec lat pięćdziesiątych podpisał umowę na dystrybucję zapachu Agua Lavanda Puig w USA, a następnie został przedstawicielem marki Max Factor w Hiszpanii przez ponad 15 lat.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
3
+1
5
+1
48
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS