Nie uwierzysz co to jest!

Nowy głośnik bezprzewodowy od Takahiromiyashita the Soloist to coś więcej niż tylko sprzęt audio. To także rzeźbiarski hołd złożony jednemu z najbardziej charakterystycznych budynków Nowego Jorku.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Japońska marka odzieżowa właśnie zaprezentowała nowy głośnik podłogowy o nazwie Sounds, który wygląda jak słynny budynek Flatiron. Niekonwencjonalny projekt może być najbardziej godną uwagi cechą głośnika, ale producent twierdzi również, że urządzenie może generować dźwięk, który można „odczuć bezpośrednio na skórze”. Cokolwiek to znaczy.

Projektant głośnika – Takahiro Miyashita

Sprzęt audio nie jest czymś, czego większość ludzi oczekuje od Takahiro Miyashity — projektanta, który założył NN07 przed założeniem własnej wytwórni o tej samej nazwie — ale głośnik Flatiron jest tak samo wyjątkowy i odważny, jak jego ubrania i akcesoria. Być może dlatego głośnik nie ma prostego kształtu słynnego trójkątnego budynku znajdującego się przy 175 Fifth Avenue. Zamiast tego wygląda bardziej jak skalowana wersja 22-piętrowej konstrukcji częściowo otoczonej blokiem niszczejącego betonu.

Oczywiście beton nie jest materiałem, który można znaleźć w wielu urządzeniach hi-fi. Głośnik może wyglądać na twardy jak skała w dotyku, ale w rzeczywistości jest zbudowany z poliwęglanowej żywicy kompozytowej. W 43-calowej konstrukcji mieści się siedem wbudowanych głośników, dwa 6,5-calowe głośniki niskotonowe, dwa trzycalowe przetworniki średniotonowe i trzy jednocalowe głośniki wysokotonowe, a także sferyczna jedwabna kopułka i przetwornik dźwięku. Cała konfiguracja zapewnia maksymalnie 110 dB i ma zakres częstotliwości 20 Hz i 25 kHz — co jest więcej niż wystarczająco mocne, aby wypełnić praktycznie każde pomieszczenie w domu.

Takahiromiyashita the Soloist planuje rozpocząć sprzedaż głośnika w wybranych sklepach we wrześniu. Jeśli nie masz w pobliżu żadnego z butików tej marki lub po prostu chcesz mieć pewność, że niczego nie przegapisz, możesz zarezerwować swój już teraz na stronie internetowej marki. 

Głośnik będzie kosztował 6 717 USD.

Strona WWW, gdzie można zamówić głośnik.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
31
+1
12
+1
3
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS