Vanquish VQ115. Holenderska stocznia buduje najszybszy jacht na świecie

Zobacz galerię 7 zdjęć

Ten 115-metrowy potwór rozpędzający się do maksymalnej prędkości 50 węzłów ma zostać dostarczony do swojego północnoamerykańskiego właściciela jeszcze w tym roku, a holenderska stocznia twierdzi, że Vanquish VQ115 będzie najszybszym aluminiowym jachtem napędzanym silnikiem wysokoprężnym o długości 30 metrów.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zbudowanie prawie 100 tonowego super jachtu, który przełamie barierę 50 węzłów to nie lada wyczyn, więc Vanquish zwerbował do swojej ekipy holenderską firmę Studio Delta, która dostała ambitne zadanie zaprojektowania na tyle opływowego i ostrego kadłuba, który nie będzie miał problemów z rozpędzeniem się do przeszło 100 kilometrów na godzinę!

Oczywiście, zastosowanie ogromnej ilości koni mechanicznych również pomoże w rozpędzeniu nowej jednostki, a potrójne silniki firmy Rolls-Royce wytworzą w sumie prawie 8000 KM, które zostaną przeniesione do wody za pomocą trzech śrub napędowych.

Sportowy wygląd zewnętrzny cechuje smukły kadłub i zintegrowany flybridge dzięki pracy studia projektowego Guido de Groot . Według stoczni VQ115 Veloce „pozwoli dużym grupom ludzi na rozrywkę, dłuższy pobyt na pokładzie i skorzystanie z szerokiej gamy sportów wodnych”.

Wewnątrz układ wnętrza obejmuje przestrzenny salon główny z wolnostojącymi meblami, które można przesuwać w razie potrzeby oraz oferuje zakwaterowania dla maksymalnie ośmiu gości podzielonych między apartament główny, VIP i kabinę gości. Na spokojniejsze wieczory spędzane na pokładzie, gdzie znajduje się wydzielona sala multimedialna, która dzięki dwóm kojom Pullman może służyć jako czwarta kabina. Wstępne rozmowy z właścicielem rozpoczęły się od koncepcji VQ90, która rozwinęła się, obejmując dodatkową kabinę, wydzieloną jadalnię na dolnym pokładzie i dwa garaże. 

Wystrój wnętrz stocznia określiła jako „futurystyczny” z „casual groove”. Kolor morski jest używany w całej podłodze z drewna tekowego, które biegną od pokładu rufowego do wnętrza. 

Pomimo potężnych silników, pierwszy VQ115 pozostawia dużo miejsca na rufie, w której znajdzie się VQ16 z platformą hydrauliczną ułatwiającą start i wyprowadzanie sprzętów do zabawy na wodzie. Drugi garaż na prawej burcie pomieści skuter wodny VQ11 i podwójną strefę rekreacyjną, kajaki, SeaBobami i inne zabawki.

Jacht będzie miał zanurzenie 1,35 metra, co oznacza, że ​​model nadaje się do pływania po płytkich wodach, oraz dwa stabilizatory żyroskopowe zapewniające komfort podczas pływania.

Jednostka zostanie przekazana właścicielowi na koniec 2022 roku.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
128
+1
87
+1
5
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS