Najlepsze trasy narciarskie w jednej luksusowej wyprawie

narty

Ta epicka wyprawa narciarska to 34 dni, pięć krajów na trzech kontynentach, która rozpoczyna się w grudniu, pozwala ludziom doświadczyć jednych z najlepszych tras narciarskich na świecie, w tym jazdy na lodowcu czy freeridu skacząc z helikoptera!

Podróż jest przeznaczona zarówno dla bogatych podróżników, jak i osób poszukujących nowych wrażeń kulturowych czy sportowych – powiedziała Kirsty Edwards, szefowa zarządzająca produktem narciarskim w Scott Dunn – luksusowym organizatorze wycieczek. „Ta wyprawa jest wypełniona pobytami w kurortach narciarskich, w starannie dobranych fantastycznych hotelach gdzie uczestniczy będą mieli możliwość doświadczania jazdy w najlepszych miejscach dla narciarzy na świecie.

Każda wyprawa jest planowana na zamówienie, ale przykładowo może wyglądać następująco:

1. Zacznamy na stokach Szwajcarii

Podróż rozpoczyna się u podnóża Matterhorn w kultowym alpejskim kurorcie Zermatt . Ta niewielka, górska wioska w Szwajcarii oferuje 360 ​​km tras narciarskich, w tym w Matterhorn Glacier Paradise. Na wysokości 3 883 metrów nad poziomem morza na tym obszarze znajduje się najwyższa stacja górska w Europie; goście docierają do niej luksusowymi gondolami, które mogą przewozić jednocześnie 28 osób.

Zermatt u podnóża Matterhornu

Sezon narciarski trwa tutaj przez cały rok, choć niektórzy po prostu przyjeżdżają do tej Szwajcarskiej wioski tylko dla widoków. Ze stacji w Klein Matterhorn można zobaczyć 14 lodowców i 38 szczytów, które wznoszą się na 4000 metrów nad poziomem morza lub więcej, w tym Mont Blanc we Francji, a w dobre dni Gran Paradiso we Włoszech.

Widok z Matterhorn Glacier Paradise, najwyższej stacji w Alpach

Après-ski w Zermatt to prawie równie dobry powód, aby pojechać jak narty. Rustykalne puby górskie mieszają się z restauracjami nagrodzonymi gwiazdkami Michelin, zapowiadając nowy przydomek dla tego miejsca – „wyśmienita stolica Alp”. Goście wyprawy zatrzymują się w hotelu Schweizerhof Zermatt – górskim odosobnieniu, który należy do sieci Small Luxury Hotels of the World.

Szacowany pobyt: cztery noce

Hotel Schweizerhof Zermatt

2. Następnie przeskoczymy do Japonii

Lecąc z Zurychu do Tokio lądujemy w mieście Niseko, położonym na północnej wyspie Hokkaido.

Nie jest łatwo trafić się na listę najlepszych miejsc narciarskich na świecie, ale Niseko zasługuje na ten błyskawiczny wzrost popularności. Z lokalnego miasteczka narciarskiego przeobraziło się do globalnego resortu dzięki swoim „puchatym” niczym piana szampana (ze względu na niską zawartość wody w śniegu) stokom po których można szusować i rozległe widoki. Wszystko to sprawia, że te Japońskie miasto jest cenione zarówno przez narciarzy, snowboardzistów jak i osoby poszukujące zapierających dech widoków. Naturalne onsensy, czyli gorące źródła, japońska gościnność i wyśmienita kuchnia również nie mogły pozostać bez wpływu na popularność Niseko.

Niseko

Goście zatrzymują się w hotelu Aya Niseko przed wyjazdem do Aman Tokyo miejskiego hotelu z 87 pokojami, z którego roztacza się wspaniały widok na Pałac Cesarski.

„Aman Tokyo to szczególna atrakcja i świetna baza wypadowa do zwiedzania miasta” – mówi Edwards. „Goście mogą cieszyć się bogactwem fantastycznych restauracji w Tokio z większą liczbą gwiazdek Michelin niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie”.

Szacowany pobyt: pięć nocy w Niseko i dwie noce w Tokio

Hotel Aya Niseko
Hotel Aman Tokyo

3. Poznaj to co najlepsze w Kolumbii Brytyjskiej

Po Azji wyruszamy do Ameryki Północnej na 11-dniową wycieczkę do najbardziej wysuniętej na zachód prowincji Kanady. Podróż zatrzymuje się w dwóch znanych miejscach na narty: najpierw w Whistler, wieczorami spędzonymi w luksusowym kurorcie Four Seasons i Residences Whistler, a potem zejść poza utarte szlaki z Last Frontier Heliskiing. W tym drugim działają dwa domki – domki z bali w górach Sheena i zabytkowy hotel na skraju granicy z Alaską – z „wyłącznym dostępem do największego pojedynczego obszaru dla helikopterów na świecie” według strony internetowej firmy.

Kurort Four Seasons i Residences Whistler
Last Frontier Heliskiing
Narciarstwo z Last Frontier Heliskiing

Jazda na nartach z Last Frontier Heliskiing daje gościom dostęp do naprawdę odległych miejsc poza utartymi szlakami za pomocą helikoptera, w przeciwieństwie do wyciągów narciarskich”, mówi Edwards. „Są to trasy, które nie zostały dotknięte przez innych narciarzy i snowboardzistów, umożliwiając gościom tworzenie własnej koncepcji na jazdę w dół góry”.

Szacowany pobyt: pięć nocy w Whistler, dwie noce w Vancouver, cztery noce w odległej Kolumbii Brytyjskiej.

4. Rozkoszuj się après-ski w Aspen

Następny przystanek? Colorado. Góry Skaliste są najdłuższym pasmem górskim w Ameryce Północnej, a Aspen jest jednym z najbardziej znanych kurortów. Będąc domem dla festiwali – muzyki, filmu i pomysłów, tak, jest Aspen Ideas Festival – oraz licznych wydarzeń sportowych, w tym Zimowych X-Games, Aspen jest znane z typowych stoków narciarskich oraz bogatych i sławnych, którzy odwiedzają to miejsce.

Aspen

Oprócz gwiazd, Aspen może pochwalić się jedną z najlepszych infrastrukturą do sportów zimowych oraz ożywioną kulturą sztuki, ekskluzywnymi sklepami i tradycjami społecznymi, takimi jak nocna szabla Szampana w Mountain Social Bar & Lounge.

Goście wyjazdu na narty zatrzymują się w The Little Nell, znanym hotelu na narty na górze Aspen z piwniczką z 20 000 butelek wina i pokojami ogrzewanymi kominkami z gazem i ogrzewanymi marmurowymi podłogami i ścianami.

Szacowany pobyt: pięć nocy

Hotel The Little Nell

5. Zakończ wyprawę ​​na północnej Islandii

Podróż kończy się chyba w jednym z najbardziej niesamowitych miejsc na mapie całej wyprawy – pobytem w Deplar Farm na islandzkim półwyspie Troll.

Jest to farma owiec w regionie Fljót przekształcona w luksusową chatę z 13 apartamentami, usytuowana jest pośród pól uprawnych, gorących źródeł i krystalicznych fiordów. Miłośnicy przygód mogą w ciągu dnia jeździć na nartach i jeździć na rowerze, a wieczorami leniuchować w podgrzewanym geotermalnym basenie, który zimą „zapewnia miejsca w pierwszym rzędzie, aby oglądać zorzę polarną”.

Deplar Farm to świetny sposób na zakończenie podróży, ponieważ oferuje szereg różnych aktywności w całkowicie odległym otoczeniu. Jest to miejsce zupełnie inne niż gdziekolwiek indziej”- mówi Edwards.

Szacowany pobyt: cztery noce

Kiedy:

Chętni mogą zarezerwować wycieczkę w dowolnym momencie od grudnia do marca. 

Ile to kosztuje:

Ta światowa wyprawa narciarska o takiej rozległości geograficznej kosztuje 39 000 funtów brytyjskich, czyli prawie 200 000 złotych. Rezerwacja w tej cenie obejmują jednak pobyty w hotelach, prywatne transfery, loty i pełne wyżywienie.


Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS