Najbogatszy człowiek świata wyznaczył swoją córkę na szefową Dior

Bernard Arnault najbogatszy człowiek świata, powierzył swojej córce Delphine prowadzenie Christian Dior, drugą co do wielkości markę w jego imperium dóbr luksusowych LVMH.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

73-letni Arnault jest dyrektorem naczelnym, przewodniczącym i większościowym udziałowcem grupy, która jest właścicielem szeregu luksusowych firm, w tym: Louis Vuitton, Tiffany, Givenchy, Kering i Moet Hennessy.

W środę ogłosił, że jego najstarsza córka zostanie dyrektorem naczelnym i przewodniczącą Diora w ramach grupy o wartości 382 miliardów euro (337 miliardów funtów).

Delphine Arnault, która jest wiceprezesem wykonawczym Louis Vuitton i odpowiada za działania związane z produktami, obejmie nowe stanowisko od 1 lutego.

47-latka dołączyła do rodzinnej firmy w 2000 roku, po dwóch latach pracy w firmie doradczej McKinsey i studiach w London School of Economics. Do zarządu LVMH dołączyła w 2003 roku – stając się pierwszą kobietą i najmłodszą osobą w niej zasiadającą.

Jej ojciec powiedział: „Pod przywództwem Delphine atrakcyjność produktów Louis Vuitton znacznie wzrosła, umożliwiając marce regularne ustanawianie nowych rekordów sprzedaży. Jej przenikliwe spostrzeżenia i niezrównane doświadczenie będą decydującymi atutami w ciągłym rozwoju Christian Dior”.

Ta nominacja oznacza powrót do marki, dla której Arnault pracowała po raz pierwszy w 2001 roku, gdzie zaczęła pracować nad kolekcją butów, zanim awansowała na zastępcę dyrektora generalnego i pracowała bezpośrednio z ówczesnym dyrektorem kreatywnym Diora – Johnem Galliano.

Przypisuje jej się zminimalizowanie skutków rasistowskich i antysemickich tyrad Galliano skierowanych do ludzi w paryskim barze w 2011 roku, które doprowadziły do ​​​​wyrzucenia go i skazania za rasizm i antysemityzm .

Arnault powiedziała, że ​​jako dziecko nie miała dużego kontaktu z rodzinnymi markami ani ekstremalnym bogactwem, ale pamięta, jak dostała brązową torebkę Louis Vuitton Noé (obecnie kosztuje 6100 złotych) na swoje 18 urodziny.

Bardzo dobrze pamiętam ceremonię 100-lecia firmy w 1996 roku. Było wielkie przyjęcie, a na górze sali Naomi Campbell wjeżdżała na scenę na żyrafie” – powiedziała Financial Times w 2014 roku .

Jak oceniasz ten wpis?
+1
15
+1
35
+1
6
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS