Najbardziej luksusowe linie kolejowe na świecie

Obawy o zdrowie, zwłaszcza pandemię koronawirusa a także anomalie pogodowe sprawiły, że alternatywne formy podróżowania zyskały na popularności w ciągu ostatniego roku. Aby uniknąć kłopotów i tłumów na ruchliwym lotnisku, wiele osób decyduje się teraz na wyprawy pociągiem i to nie byle jakimi, bo pociągami pięciogwiazdkowymi!

Chociaż możesz myśleć o samolotach i samochodach jako po prostu środkach transportu do celu, ale jeśli masz ochotę na nietuzinkową wyprawę i możliwość robienia przerw podczas podróży, to pociągiem będzie jednym z najlepszych środków przemieszczania się. Dostępne w najbardziej luksusowych pociąg wszelkiego rodzaju udogodnienia, od panoramicznych widoków i najlepszej oferty gastronomicznej dla smakoszy po spersonalizowanych przewodników turystycznych i osobistego concierga.

W przeciwieństwie do samolotów, podróżując pociągiem, możesz zobaczyć nieustannie zmieniający się krajobraz” – mówi Estelle Giraudeau, dyrektor zarządzająca Club Med – francuskiej spółki specjalizująca się w sprzedaży wakacji all inclusive.

Będziesz mógł podziwiać widoki francuskich Alp lub Kanadyjskich Gór Skalistych, siedząc wygodnie w fotelu i popijając drinka”.

Aby znaleźć najlepsze luksusowe trasy kolejowe, firma podróżnicza i turystyczna przyjrzała się podróżom pociągiem z całego świata. Club Med uszeregował najlepsze przejazdy koleją na podstawie średniej ceny biletu, opinii z Trip Advisor, popularności na Instagramie i Pinterest, a także liczby zabytków, które zobaczysz po drodze.

Połowa z 20 najlepszych tras znajduje się w Europie, podczas gdy inne wiją się przez kraje na całym świecie, w tym Peru, Japonię i Australię:

20. Golden Eagle Danube Express, Europa

19. Blue Train, Afryka

18. Maharajas’ Express, Indie

17. The Transcantabrico Gran Lujo, Hiszpania

16. Seven Stars: Kyushu, Japonia

15. The Belmond British Pullman, Europa

14. Deccan Odyssey, Azja

13. Golden Eagle, Rosja

12. The Canadian, Kanada

11. Indian Pacific, AUstralia

10. Belmond Andean Explorer, Peru

9. Golden Pass Panoramic Express, Szwajcaria

8. The Presidential Train, Portugalia

7. Venice Simplon-Orient-Express, Londyn – Wenecja

6. Rovos Rail, Afryka

A oto pięć najlepszych luksusowych linii kolejowych na świecie:

5. Bernina Express, Europa

Najwyższa kolej w Alpach, czyli Bernina Express przewozi pasażerów z Chur w Szwajcarii przez górską granicę do Tirano we Włoszech. Przejedziesz przez 55 tuneli, przez 196 mostów i do najwyższego punktu na trasie na wysokości 2253 metrów nad poziomem morza. Odcinek linii między przystankiem w Thusis, Szwajcaria i Tirano ma nawet status światowego dziedzictwa UNESCO.

Duże szklane okna zapewniają spektakularne widoki na ośnieżone góry, a cyfrowy przewodnik turystyczny oferuje historie o trasie, gdy pędzisz przez zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Ceny zaczynają się już od 9,30 € za osobę za odcinek podróży, a informacje o tym, jak zarezerwować tę wycieczkę przez Alpy znajdziesz tutaj.

4. Ghan, Australia

Rozciągająca się od Adelaide na południu aż do Darwin na północy linia kolejowa The Ghan przewozi pasażerów przez Australię od ponad 90 lat. W dzisiejszych czasach ma on jednak więcej do zaoferowania niż tylko sposób poruszania się między tymi dwoma miastami, z bogatymi doznaniami kulinarnymi i prywatnymi kabinami.

Po drodze odbywają się również doświadczenia „poza pociągiem”, w tym wycieczki na odludzie, oglądanie wschodu słońca w słynnym na całym świecie Uluru i kolacje z owocami morza w porcie Darwin.

Tutaj możesz zarezerwować australijską przygodę z koleją, a ceny zaczynają się od około 1170 EUR.

3. Kolej Flam, Norwegia

Wędrując przez zachodnią Norwegię, ta luksusowa podróż pociągiem zabiera pasażerów z poziomu morza na końcu Aurlandsfjord, czyli aż na wysokość 867 m w górach na stacji Myrdal. Mówi się, że budowa 20-kilometrowej linii to jedno z największych osiągnięć inżynieryjnych w całym kraju.

Pociąg zatrzymuje się również na pięć minut, abyś mógł zrobić zdjęcie przy imponującym wodospadzie Kjosfossen. Lokalne legendy mówią, że należy uważać na Huldrę, piękne mitologiczne stworzenia z długimi włosami, ubrane w czerwoną sukienkę.

Ceny za miejsce na tej imponującej podróży koleją zaczynają się od około 47 euro, a więcej informacji na temat dostępnych pakietów można znaleźć tutaj.

2. Glacier Express, Szwajcaria

Łącząc dwa główne górskie kurorty Zermatt i St Moritz, trasa ta oferuje wspaniałe panoramiczne widoki na Alpy po drodze. Podczas ośmiogodzinnej podróży możesz cieszyć się posiłkami przygotowanymi na pokładzie pociągu w towarzystwie win z winnic, które mijasz po drodze.

Ceny biletów na tę podróż są również rozsądne i wynoszą zaledwie 268 euro za bilet pierwszej klasy z St Moritz do Zermatt. Tutaj możesz zarezerwować podróż.

1. The Rocky Mountaineer, Kanada

Najlepsza podróż luksusowym pociągiem na świecie wije się przez Canadian Rockies z możliwością odwiedzenia po drodze dziewięciu różnych miejsc. Uznana za jedną z najbardziej instagramowych opcji na liście, firma kolejowa The Rocky Mountaineer znana jest z wielodniowych wycieczek, które pokazują to co najlepsze w tym surowym krajobrazie.

W ramach luksusowego doświadczenia jest przewodnik, który poprowadzi Cię przez zabytki, które zobaczysz ze specjalnie zaprojektowanych wagonów ze szklaną kopułą – a nawet z zewnętrznego miejsca widokowego.

Nie jest tanio, bo średnia cena biletu wynosi około 1600 euro, ale wspaniałe widoki i wyjątkowa obsługa sprawiają, że podróż jest warta swojej ceny. Rezerwacji możesz dokonać tutaj.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
295
+1
164
+1
3
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS