Młoda Sztuka

100 prac na setną edycję aukcji Młoda Sztuka. Organizowane od 11 lat w DESA Unicum wystawy i licytacje to tysiące sprzedanych dzieł debiutujących artystów, którzy dzięki takiej formie popularyzacji swojej twórczości mogli zaistnieć na rynku sztuki. A uczestnicy aukcji często po raz pierwszy weszli w posiadanie twórczości artystycznej. 

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwszą w Polsce aukcję Młoda Sztuka zorganizowano w DESA Unicum 18 grudnia 2008 roku. Od tego czasu zainteresowanie twórczością młodych artystów stale rośnie. Na aukcjach padają coraz wyższe kwoty, przybywa też licytujących. Rekord w DESA Unicum należy do Lecha Batora, za którego pracę w 2018 roku zapłacono ponad 35 tys zł. Projekt Młoda Sztuka pełni bardzo ważną rolę dla polskiej sztuki. Po pierwsze promuje artystów nowej generacji – młodych, zdolnych twórców, którzy poprzez aukcje często stawiają swoje pierwsze kroki w świecie rynku sztuki. Tego typu aukcje stanowią również dużą wartość dla upowszechniania kultury obcowania ze sztuką. Wszystkie prace można oglądać na wystawach przedaukcyjnych. To również zniesienie bariery uczestnictwa w aukcji dla wielu początkujących kolekcjonerów i miłośników sztuki, bowiem cena wywoławcza każdej z prac to tylko 1000 zł. Właśnie tak swoją przygodę z kolekcjonerstwem rozpoczęły tysiące osób. 

Ilona Herc – Sama

Na setnej edycji aukcji Młoda Sztuka zaprezentowanych zostanie 100 prac najbardziej obiecujących i interesujących artystów nowej generacji. Wśród nich znajdują się takie nazwiska jak Mirella Stern, Anna Zalewska, Sonia Ruciak czy Łukasz Biliński, którzy na przestrzeni lat zyskali rozpoznawalność, a ich prace cieszą się ogromną popularnością wśród nabywców.  Wyjątkową pozycję na rynku sztuki ma również Bartłomiej Koter. Ceny za jego prace rosną z roku na rok. Jeszcze w 2017 roku najdroższy obraz artysty kosztował ponad 11 tys. złotych, a rok później za dzieło Kotera kolekcjoner zapłacił już 30 tys. zł. Podczas grudniowej odsłony aukcji artysta zaprezentuje swoją tegoroczną realizację „Parisian Twins”. Koter w swoich obrazach skupia się na relacji wielu aspektów, takich jak forma, światło i cień czy proporcja. Wszystko to sprawia, że jego prace są naturalne w odbiorze. Duże doświadczenie w rysunku oraz w trudnej technice malarskiej, jaką jest akwarela, ukształtowały konkretne spojrzenie artysty na świat, który ma odzwierciedlenie w jego pracach. Dzięki temu cechują się one niepowtarzalnym stylem. 

Na aukcji zaprezentują swoje prace również m.in. Katarzyna Gołębiowska – laureatka prestiżowej nagrody The Best New Exhibitor na 40. edycji Artexpo w Nowym Jorku, Lia Kimura – jedno z ostatnich najgłośniejszych nazwisk w młodym środowisku artystycznym czy Filip Moszant, którego twórczość docenił wybitny malarz Leon Tarasewicz. 

Wystawa prac potrwa do 19 grudnia. W ten sam dzień, o godz. 19 zostaną zlicytowane. W dniu aukcji o godz. 18:00 odbędzie się również oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Wstęp wolny.

Wystawa Młoda Sztuka: 4-19 grudnia 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Młoda Sztuka: 19 grudnia 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-zczx/

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS