Miriam Margolyes znana z Harrego Pottera zapozowało nago dla Vogue’a

Miriam Margolyes

Miriam Margolyes dołączyła do szszeregu najwybitniejszych brytyjskich aktorów LGBTQ+, muzyków, polityków i sportowców otwarcie opowiedziało o swoich doświadczeniach z tożsamością płciową i seksualnością w najnowszym wydaniu brytyjskiego Vogue’a.

Aby uczcić miesiąc dumy, który w Wielkiej Brytanii trwa od 1 do 30 czerwca, magazyn przeprowadził wywiady z szeregiem „pionierów LGBTQ+” — od pierwszej pary gejów, która wzięła ślub w Wielkiej Brytanii w 2014 r., po najstarszą osobę, która przeszła zmianę płci w wieku 81 lat — a także znane twarze, w tym Janelle Monáe, Ncuti Gatwa, Emma D’Arcy i Rina Sawayama, w ich peregrynacjach do samopoznania i akceptacji.

Bella Ramsey
Bella Ramsey

Aktorka Bella Ramsey (19 lat), najmłodsza z prezentowanych osób, rozwinęła swoje doświadczenia, ujawniając się jako osoba niebinarna na początku tego roku. „Walczyłem z tym słowem tak długo” – powiedział. „Nie chciałem, żeby ludzie myśleli, że staram się być modny. Ale to bardzo zwięzły sposób na opisanie ludziom, kim jestem”.

19-letni aktor z uznaniem wypowiadał się o sprzyjającej atmosferze na planie postapokaliptycznego serialu HBO „The Last of Us”, w którym zagrał na początku tego roku. „Koordynatorka kostiumów umieszczała w moim pokoju kilka różnych rodzajów bielizny: zwykły stanik, stanik sportowy. Powiedziałaby: „Po prostu wybierz to, co jest dla ciebie najwygodniejsze” – powiedział Ramsey. „Nigdy nikt nie wywierał na mnie presji”.

Miriam Margolyes
Miriam Margolyes

W osobnym wywiadzie dla Vogue, 82-letnia Miriam Margolyes, która jest prawdopodobnie najbardziej znana z roli profesor Pomony Sprout w serii filmów o Harrym Potterze, zastanawiała się nad wyzwaniami, przed którymi stanęła, ujawniając się jako lesbijka w 1966 roku, w czasach kiedy homoseksualizm był jeszcze nielegalny w Wielkiej Brytanii. „Nigdy nie wstydziłam się bycia lesbijką ani nic z tych rzeczy. Wiedziała, że to nie było przestępstwo, ponieważ to byłam ja. Nie mogła być kryminalistką” – powiedziała. Jej żydowscy rodzice, zgodnie z wywiadem, byli mniej tolerancyjni – podobno zmuszali Margolyes do złożenia przysięgi na Torę, że przestanie uprawiać seks z kobietami.

Mimo to aktorka, która pozowała nago dla magazynu, powiedziała, że ​​jest dumna ze swojej tożsamości i całej społeczności. „Myślę, że homoseksualiści mają dużo szczęścia, ponieważ nie jesteśmy konwencjonalni, jesteśmy grupą nieco alternatywną” – stwierdziła.

Pełny wywiad do przeczytania na stronie Vouge.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
128
+1
95
+1
8
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS