Mercedes prezentuje całkowicie elektryczny kamper

Zobacz galerię 28 zdjęć

Niemiecki producent zaprezentował niedawno nowy samochód kempingowy o nazwie Concept EQT Marco Polo na targach Caravan Salon w Düsseldorfie. Pojazd jest kompaktową alternatywą dla tych, którzy martwią się, że niemal wszechobecny Sprinter jest za duży dla ich potrzeb. Ma również dodatkową zaletę. Jest w pełni elektryczny, czego jego większe i bardziej popularne rodzeństwo nie może jeszcze zaoferować.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak sama nazwa wskazuje: Concept EQT Marco Polo jest póki co prototypem. Jest to jednak rzadka koncepcja, którą faktycznie będzie można kupić. Nie będzie dostępny jako konkretny model lub pakiet wyposażenia, ale zamiast tego będzie dostępny jako moduł dodatkowy, który będzie można kupić u dealera wraz z EQT.

Nie jest jasne czy Mercedes ustalił, jakie funkcje będą dostępne z modułem elektrycznym, ale trzeba przyznać, że prototyp oferuje całkiem kuszący wygląd. Prezentowany van bazuje na modelu EQT z długim rozstawem osi, który ma długość 4.49 metra oraz szerokość 1.85 metra. Tylne siedzenia składają się, odsłaniając pełny salon i kuchnię, w której jest wystarczająco dużo miejsca na stół jadalny, lodówkę, zlew i wysuwaną płytę kuchenną. Kiedy skończysz dzień, możesz go przekształcić w część sypialną z miejscem na podwójne łóżko dla dwóch osób dorosłych. Dwóch kolejnych pasażerów może spać w namiocie rozkładanym na dachu. Mercedesowi udało się również znaleźć miejsce na 12-litrowe zbiorniki na nieczystości i świeżą wodę oraz mnóstwo wysuwanych schowków.

Jak każdy inny model EQT jest napędzany jednosilnikowym układem napędowym podłączonym do akumulatora o pojemności 45 kWh, który może wytworzyć 121 KM i przejechać 442 kilometry na jednym ładowaniu. Naładowanie baterii od 10 do 80 procent zajmie mniej niż 40 minut. 

Moduł Marco Polo będzie dostępny w sprzedaży na początku przyszłego roku, kiedy EQT trafi do sprzedaży. Wariant EQT z długim rozstawem osi trafi do sprzedaży dopiero jakiś czas po standardowym modelu, który jest bardziej mikrovanem niż minivanem. 

Nieoficjalnie cena tego elektrycznego kampera będzie startować od 49 000 EUR i najpierw trafi do sprzedaży w Niemczech.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
170
+1
129
+1
5
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS