Mark Zuckerberg stracił w tym roku ogromny majątek

To imponujący (choć niefortunny) wynik pomimo faktu, że do końca 2022 roku pozostały nam jeszcze trzy miesiące, ale Mark Zuckerberg stracił już w tym roku ponad połowę swojego majątku. Jak podaje serwis Bloomberg, założyciel Facebooka nie mógł nie zauważyć jak 71 miliardów dolarów zniknęło z jego majątku od 1 stycznia. 

To „najlepszy” wynik ze wszystkich osób śledzonych przez Bloomberg Billionaires Index, na którym Zuckerberg zajmuje obecnie 20 miejsce, z wciąż oszałamiającym majątkiem wynoszącym 55,9 miliarda dolarów. Dla porównania Zuckerberg miał aż 142 miliardy dolarów zaledwie rok temu. W porównaniu z początkiem roku Zuckerberg spadł o 14 miejsc na liście Bloomberga, co plasuje go na najniższej pozycji od 2014 roku, kiedy to Facebooka zaczął być kurą znoszącą złote jajka.

Duża część strat została przypisana przekształceniu przez Zuckerberga większego Facebooka w Meta, której celem jest przejęcie metaverse. Po zmianie w październiku 2021 r. raporty o zyskach firmy były mniej niż znakomite. W lutym Facebook odnotował zerowy wzrost miesięcznych użytkowników, a Zuckerberg stracił 31 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia!

Serwis Meta radzi sobie słabo także dzięki wielu innym czynnikom. Relacje na Instagramie, odpowiedź platformy TikTok. Wszystko to miało wpływ na przychody z reklam, a wielu użytkowników po prostu przeszło na oryginalną platformę do udostępniania wideo zamiast korzystać z funkcji naśladowania Insta. Tymczasem wpychanie się w metaverse jest prawdopodobnie przedsięwzięciem polegającym na utracie pieniędzy, przynajmniej na tę chwilę. Zuckerberg przyznał, że projekt będzie potrzebował na rozwój „znaczące” kwoty pieniędzy w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat.

Mark Zuckeberg nie jest oczywiście odosobnionym przypadkiem jeśli chodzi o spadki majątku. Kilku miliarderów z branży technologicznej również w tym roku straciło znaczne ilości pieniędzy. Jeff Bezos (Amazon) stracił 46 miliardów dolarów, podczas gdy Larry Page (Oracle) odnotował zniknięcie 34 miliardów dolarów.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
19
+1
70
+1
5
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS