Marcowa Młoda Sztuka

Bryły w przestrzeni publicznej  to temat abstrakcyjnej pracy  Wiktorii Dębińskiej. Artystka w swojej twórczości często nawiązuje do wielkopłytowych bloków, które reprezentują prozaiczność codziennego życia. Na prezentowanym w DESA Unicum obrazie czerwone, wibrujące tło kontrastuje z prostą czarno-białą bryłą i wykreślonym po prawej stronie kształtem, który przypomina rzut architektoniczny.

Praca urodzonej w czasie transformacji artystki jest dialogiem z architekturą wielkiej płyty – wszechobecnej i starzejącej się, która wraz z upływem czasu staje się coraz mniej atrakcyjna do życia. Dębińska, zamiast sięgać do wizualnego zjawiska jakim jest malowanie budynków na wszelkie możliwe pastelowe odcienie czy do pokazania blokowisk jako źródeł problemów społecznych, patrzy na nie przez pryzmat modernistycznych ideałów takich jak życie we wspólnocie czy prostota formy. Wiktoria Dębińska jest absolwentką Wydziału Grafiki Warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swojej twórczości wykorzystuje grafikę i malarstwo oraz specjalizuje się w technikach wklęsłodrukowych. 

Intrygującą pracą, która pojawi się w marcu w DESA Unicum jest również obraz Weroniki Stańczak. Jest on częścią cyklu, w którym artystka skupia się na abstrakcyjnych formach inspirowanych kryształami. Namalowane w subtelnych, ale jednocześnie żywych kolorach formy, przecinają się nawzajem, tworząc dynamiczną kompozycję. Niezwykle wprawne operowanie pędzlem jest jednym z najbardziej interesujących aspektów tej pracy. Przechodzące jeden w drugi kolory w sposób zaskakujący dynamizują kompozycję. Weronika Stańczak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Fascynuje ją geometria i formy przestrzenne. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. 

Kolejne, wyjątkowe abstrakcyjne dzieło prezentowane na wystawie i aukcji Młoda Sztuka to monochromatyczna, wielkoformatowa praca Dominiki Grzymskiej. Artystka uchwyciła delikatne, tonalne i subtelne przejścia pomiędzy kolorami. Intrygująca jest również faktura płótna osiągnięta poprzez przyklejenie go do deski. Pozornie prosta kompozycja wiele zyskuje przy bliskiej obserwacji. Tekstura chropowatego płótna kontrastuje  z harmonią, jaką wprowadzają delikatnie przechodzące jeden w drugi odcienie szarości.

Na marcowej wystawie i aukcji pojawi się również twórczość m.in. Rafała Bilickiego, Magdaleny Stoch, Iwony Kobryń, Doroty Zuber i Adama Wątora. Wszystkie dzieła oglądać można na wystawie przedaukcyjnej do 9 marca. W ten sam dzień o godzinie 19 zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.

Wystawa Młoda Sztuka: 2-9 marca 2021, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Młoda Sztuka: 9 marca 2021 godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-kyx2/
Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS