Maker’s Mark zapowiedział piątą i ostatnią limitowaną edycję whiskey

Maker's Mark

Amerykański producent Maker’s Mark zapowiedział piątą i ostatnią limitowaną edycję Wood Finishing Series (WFS). Na ten moment nie ma oficjalnego terminu debiutu. Finałowa edycja nosi tytuł „BEP” (Barrel Entry Proof) i osiąga 55,35% abv oraz zawiera dodatek 10 klepek z dziewiczego prażonego dębu dodawanego w procesie wykańczania trunku.

Podoba Ci się nasza praca?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Każde z pięciu wydań WFS, począwszy od inauguracyjnego „RC6” z 2019 r., ma zastrzeżony profil klepek drewnianych, z których każda ma za zadanie zademonstrować skupienie na obszarze kreowania smaku, który wpływa na na finalne profilowanie. W nadchodzącej edycji „BEP” Maker’s Mark zamierza zaprezentować lepszą jakość smaku osiągniętą dzięki zastosowaniu niższego BEP (ich standard to 110) w porównaniu z branżową normą 125 BEP (Barrel Entry Proof).

Z ekonomicznego punktu widzenia jest to bardziej opłacalne przy wyższym BEP. Zasadniczo oszczędza się pieniądze w porównaniu z niższym BEP. W 1962 roku Kongres USA podniósł BEP ze 110 do 125. Jednak Maker’s Mark utrzymał BEP na poziomie 110 tyle samo lat później, nigdy go nie podnosząc przez mijające dziesięciolecia. I zgodnie z ich twierdzeniem są jedyną nieprzerwanie działającą destylarnią, która nie podniosła BEP od 1962 roku.

Co do smaku: jest całkiem smaczne — jeśli jesteś już fanem Maker’s Mark, będziesz zadowolony. Jeśli nie, to może cię ten alkohol do siebie nie przekonać. Kolor to rumiany bursztyn, a zapach to nuty jabłka, pomarańczy i tytoniu. Smak jest gwiazdą i jest tak jak powinno być: bogate nuty wanilii, mlecznej czekolady, espresso, karmelu, ciemnej jagody i przyjemnym uderzeniem garbnikowej dębiny w tle. Finisz jest słodki i trwały, z odrobiną ciepła.

Więcej informacji znajdziesz na stronie WWW producenta.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
56
+1
29
+1
3
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS