Louis Vuitton kupił drugi co do wielkości diament w historii

W zaskakującym posunięciu, które wskazuje na większą koncentrację na branży jubilerskiej, luksusowy gigant mody kupił diament Sewelo. Czy Louis Vuitton miałby zamiar zamienić szlachetną skórę na biżuterię i zarobić na swojej najlepszej pozycji na Place Vendôme?

W kierunku pozycji lidera w biżuterii

Zaledwie dwa miesiące temu LVMH, spółka matka Louis Vuitton, ogłosiła przejęcie Tiffany za rekordową kwotę 16,2 miliarda dolarów, co stanowi znaczący wzrost w branży zegarków i biżuterii, która jest obecnie najmniejszym działem w portfolio grupy. Teraz Louis Vuitton zapłacił nieujawnioną sumę za największy kamień wydobywany od czasu diamentu Cullinan znalezionego w 1905 roku.

Wynika to z deklaracji z 2018 r., kiedy dom mody zatrudnił byłą dyrektor projektową Tiffany Francescę Amphitheatrof, która zmieniła ofertę biżuterii Vuitton w znacznie odważniejszym kierunku. Chociaż dom jest względnie nowicjuszem w branży biżuterii szlachetnej, produkuje swoje pierwsze wspaniałe dzieła 19 lat temu, jak powiedział dyrektor finansowy Louis Vuitton, Michael Burke w Financial Times , ale ostatnie posunięcia są częścią strategii biznesowej w biżuteryjnej dywizji firmy, aby stać się „jednym z pięciu najważniejszych graczy” na niezwykle konkurencyjnym rynku biżuterii o wartości 270 miliardów dolarów rocznie.

Kamień o wartości 19 milionów dolarów?

Dla Tobiasa Korminda, dyrektora zarządzającego 77diamonds.com, wybór kamienia, za pomocą którego można posunąć się w kierunku dominacji na rynku, jest zaskakujący: „chociaż ten diament jest niezwykły ze względu na swój rekordowy rozmiar, to Louis Vuitton wybrał kamień o stosunkowo niskiej jakości, z uwagi na czarny kolor i obecnej szorstkiej fakturze. Ciekawie będzie zobaczyć, czy podzielą go na wiele mniejszych kamieni, czy też spróbują stworzyć kilka większych. Szacuję, że wartość kamienia wynosi od 6,5 miliona do 19,5 miliona dolarów, ale jest mało prawdopodobne, aby uzyskać diamenty najwyższej jakości.

Diament Sewelo został znaleziony w kwietniu 2019 roku w kopalni Karowe w Botswanie przez kanadyjską firmę wydobywczą Lucara Diamond Corporation przy użyciu najnowocześniejszej technologii rentgenowskiej. Ważący niesamowitą 1758 karatów jest drugim co do wielkości kamieniem, jaki kiedykolwiek znaleziono, obok Cullinana przy 3 106 karatach, wydobytego w Afryce Południowej w 1905 r.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS