Louis Vuitton wchodzi w „błyskotki”

Louis Vuitton

Louis Vuitton ma zamiar wprowadzić ekskluzywną kolekcję biżuterii z charakterystycznym szlifem diamentowym Monogram Star, odwzorowującym kultowy wzór będący synonimem marki modowej, wyraźnie widoczny na torebkach, walizkach, wyrobach skórzanych i akcesoriach.

Diamenty oszlifowane w kształcie czteroramiennej gwiazdy o 53 fasetach będą zdobić pierścionki, kolczyki i naszyjniki, a wkrótce zadebiutują w Singapurze jako część kolekcji LV Diamonds marki. 

Kształt jest hołdem dla historycznego wzoru monogramu LV wykonanego przez Georgesa Vuittona w 1896 roku. Torby Steam produkowane są przez firmę Louis Vuitton od ponad 120 lat. W 1901 roku firma wprowadziła na rynek prostą płócienno-skórzaną torbę, której przysadziste, kwadratowe proporcje wzorowano na workach pocztowych używanych w obu Amerykach. 

Była to torba, którą można było zawiesić na drzwiach kabiny, nosić na pokładzie – oczywiście pierwszej klasy lub przechowywać w luku bagażowym w jednej ze słynnych skrzyń firmy Louis Vuitton. Od tego czasu projekt pozostał w zasadzie niezmieniony i jest tak samo popularny teraz jak wtedy.

Grupa LVMH to wiodący na świecie konglomerat luksusowy, króry ogłosił niedawno 5% wzrost przychodów w swoim dziale zegarków i biżuterii o 5%, do łącznej kwoty 7,9 miliarda euro (około 8,3 miliarda dolarów), w pierwszych trzech kwartałach 2023 r. (styczeń–wrzesień 2023 r.). 

Segment zegarków i biżuterii, w którym działają takie marki jak Tiffany, Bulgari, Chaumet i Fred, odnotował w tym okresie znaczne wzrosty. 

Jak oceniasz ten wpis?
+1
254
+1
122
+1
9
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS