Lexus stworzy… luksusowy samolot?

Dla Lexusa samochody to najwyraźniej za mało. Japońska marka pokazała właśnie swój pierwszy luksusowy jacht i wygląda na to, że na tym nie poprzestanie. Słowa prezydenta macierzystego koncernu Toyota pozwalają sądzić, że w przyszłości do oferty dołączy także samolot!

Na ziemi, morzu i niebie

Informacje o odważnych planach japońskiego producenta płyną do nas z amerykańskiego miasta Boca Raton, położonego nieopodal Miami. To właśnie tam Lexus zaprezentował pierwszym osobom swój debiutancki jacht LY 650. W oficjalnej konferencji uczestniczył sam prezydent Toyota Motor Corporation, Akio Toyoda. „Toyota jest na drodze do przekształcenia się z firmy motoryzacyjnej w dostawcę różnych form mobilności. Aby wzmocnić wartość Lexusa jako marki, chcemy znaleźć się na ziemi, morzu i w przestrzeni powietrznej. Dlatego koncepcja własnego jachtu była nam bardzo potrzebna” – przytacza słowa prezydenta Toyody portal CarsGuide. A kiedy dziennikarze zapytali Akio Toyodę, czy to oznacza, że Lexus zamierza stworzyć własny samolot, prezydent odpowiedział krótko: „Obserwujcie proszę to, co będziemy robić w tej sferze”.

Latające obiekty Toyoty i Lexusa

Obie marki nie od dziś chętnie spoglądają w przestworza. Kilka lat temu Toyota zainwestowała w projekt latającego samochodu, a obecnie razem z japońską agencją kosmiczną JAXA pracuje nad łazikiem księżycowym. Zaś Lexus ma na swoim koncie lewitującą deskorolkę i projekty… futurystycznych statków kosmicznych, które wystąpiły w filmach Valerian i Miasto Tysiąca Planet oraz Man in Black: International. Trudno oczywiście nazwać to doświadczeniem pozwalającym na zbudowanie prawdziwego odrzutowca, ale widać wyraźnie, że Lexus nie boi się nowych i nietypowych wyzwań. A pomysł stworzenia samolotu wydaje się całkiem realny.

Księżycowy łazik Toyoty

Luksusowy jacht

Prawdziwy i gotowy jest natomiast jacht LY 650 Lexusa. Łódź zaprojektowano zgodnie z językiem stylistycznym L-finesse, znanym z samochodów japońskiej marki. W jej wyglądzie nie brakuje zatem długich poziomych linii, a także wyraźnie zaznaczonych krzywizn. Lexus LY 650 liczy niemal 20 metrów długości i niecałe sześć metrów szerokości. Ma trzy sypialnie, sześć miejsc sypialnych i trzy toalety. W produkcji LY 650 Lexusa wsparła amerykańska firma Marquis Yachts, która od lat zajmuje się produkcją jachtów na zamówienie. Jej podejście łączy nowe technologie z precyzyjną ręczną pracą doświadczonych rzemieślników, a więc idealnie pasuje do filozofii Lexusa.

Jacht Lexus LY 650
Jak oceniasz ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS