Lenovo wprowadza do sprzedaży komputery ze sztuczną inteligencją

Lenovo AI

Przed targami CES 2024 firma Lenovo zaprezentowała nowe laptopy biznesowe i konsumenckie zaprojektowane, by oferować nowe doświadczenia związane ze sztuczną inteligencją i zwiększać produktywność, kreatywność i wydajność.

Nowe modele Lenovo ThinkPad X1 CarbonThinkPad X1 2-w-1 IdeaPad Pro 5i to laptopy Intel Evo z najnowszymi procesorami Intel Core Ultra i systemem Windows 11, które zapewniają optymalną energooszczędność, wydajność i immersyjne wrażenia. Dedykowane wsparcie w zakresie akceleracji AI, w tym dzięki funkcji Copilot w systemie Windows, pomoże użytkownikom korzystać z nowych doświadczeń i zwiększyć wydajność pracy i wydajność gamingową.

Niezależnie od tego, czy chodzi o biznes, czy rozrywkę, zaprezentowane laptopy Lenovo są jednymi z pionierskich modeli, napędzających rewolucję AI PC, która zasadniczo zmieni sposób, w jaki ludzie tworzą treści, współpracują i wchodzą w interakcje z komputerami. ThinkPad X1 i IdeaPad Pro 5i zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom najbardziej wszechstronnych wrażeń z korzystania z komputera oraz płynnego wdrożenia sztucznej inteligencji nowej generacji.

Laptopy gotowe na nową rewolucję komputerów biznesowych

Kolejna rewolucja w zakresie komputerów biznesowych już ma miejsce. Laptopy Lenovo z procesorami Intel Core Ultra są gotowe na przyszłość, jaka czeka sektor komputerów biznesowych. Są one wyposażone w trzy silniki obliczeniowe: CPU (Central Processing Unit), GPU (Graphics Processing Unit) i NPU (Neural Processing Unit), które mogą w sposób wydajny i inteligentny obsługiwać zadania AI w komputerach.

Przeniesienie zadań obliczeniowych do NPU i/lub GPU pozwala zwiększyć wydajność i zapewnia lepsze zarządzanie energią. Użytkownicy mogą cieszyć się wyższą jakością swobodnego przepływu strumieni roboczych w obsługiwanych aplikacjach takich jak Zoom (dla którego ThinkPad X1 Carbon i ThinkPad X1 2-w-1 są jedynymi certyfikowanymi laptopami), Microsoft Teams, Studio Effects, Adobe Lightroom i wiele innych.

Funkcje takie jak sugestie tekstowe, rozmycie tła, transkrypcje spotkań i podsumowania wiadomości e-mail zwiększają produktywność, podczas gdy narzędzia treści cyfrowych maksymalizują kreatywność bez wpływu na ogólną wydajność systemu. Z funkcją Copilot w systemie Windows codzienne czynności użytkowników stają się łatwiejsze, szybsze i wymagają mniejszego wysiłku.

Nowe funkcje pomagają w podsumowywaniu treści stron internetowych, tworzeniu wiadomości e-mail, zmianie ustawień i umożliwiają nowe doświadczenia w aplikacjach, takich jak Paint, Snipping Tool i inne.

Lenovo przekształca swoje komputery i inne urządzenia, aby dostarczać spersonalizowane rozwiązania AI. Lenovo współpracuje ze strategicznymi partnerami kierując się wspólną wizją bycia liderem transformacji w sektorze komputerów osobistych.

Bezkompromisowe doświadczenia użytkowników wymagają nieustannych innowacji

Innowacje zorientowane na użytkownika poprawiają interakcję z ThinkPad X1. Większy TrackPad o wielkości 120 mm z fizycznymi przyciskami zwiększa dokładność wskazywania i umożliwia obsługę jedną ręką za pomocą zintegrowanego TrackPointa. Nowa funkcja ThinkPada X1 pozwala użytkownikom dostosować typowe funkcje z listy opcji w szybkim menu TrackPoint otwieranym poprzez dwukrotne dotknięcie TrackPointa. Opcjonalną metodą wprowadzania danych jest zastosowana po raz pierwszy w ThinkPadzie X1 szklana płytka dotykowa Haptic TouchPad. ThinkPad X1 2-w-1 ma również większy rysik magnetyczny, który zapewnia lepsze wrażenia podczas użytkowania.

Nowe modele ThinkPad X1 Carbon i ThinkPad X1 2-w-1 wykorzystują ulepszone zarządzanie termiczne i zarządzanie zużyciem energii oraz funkcje Computer Vision w ramach Lenovo Commercial Vantage. Obejmują one funkcję wake-on-approach z wykrywaniem twarzy i obsługę adaptacyjnego przyciemniania na zewnętrznych monitorach zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo i oszczędność energii.

Wyróżnikiem ThinkPad X1 zawsze były opcje wyświetlania i funkcje aparatu. Lenovo View zapewnia narzędzia do ulepszania obrazu wideo kamery, w tym nową funkcję Low Light Enhancer, który umożliwia rozjaśnianie i odszumianie obrazu wideo w warunkach słabego oświetlenia. Oprogramowanie działa na procesorze NPU, aby oszczędzać energię i zmniejszać obciążenie procesora podczas uruchamiania aplikacji zintegrowanej komunikacji, takich jak Teams lub Zoom.

ThinkPad X1 będzie wyposażony w opcjonalną kamerę 8 MP zamontowaną w unikalnym pasku komunikacyjnym, aby gwarantować doskonałą jakość wideokonferencji. Jeszcze ostrzejsze i płynniejsze obrazy zapewnia najnowszy opcjonalny wyświetlacz OLED 120 Hz.

Pasek komunikacyjny zintegrowany w przeprojektowanej obudowie z węższymi ramkami o wyższym stosunku ekranu do obudowy zapewnia również większy komfort użytkowania i łatwe otwieranie jedną ręką.

Laptopy biznesowe nowej generacji muszą nie tylko zapewniać lepsze wrażenia użytkownikom, ale także przyczyniać się do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym. Rozwój rewolucyjnych łańcuchów dostaw, usług, projektowania produktów i materiałów umożliwił firmie Lenovo przejście na model obiegu zamkniętego oparty na zasadzie „projekt, użytkowanie, zwrot”. 

Najnowsze modele ThinkPad X1, podobnie jak poprzednie, wykorzystują materiały pochodzące z recyklingu, tworzywa sztuczne PCC (Post-Consumer Recycled Content) oraz wolne od plastiku opakowania z bambusa i trzciny cukrowej, aby zminimalizować zużycie materiałów pierwotnych i zwiększyć wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu poprzemysłowego (PIC).

Lenovo ściśle współpracuje z firmą Toray Industries, Inc, dostawcą materiałów z włókna węglowego, która w oparciu o współpracę z Boeingiem dostarcza na potrzeby ThinkPad X1 Carbon Gen 12 tego typu materiały odzyskane z kompozytów z włókna węglowego używanych do produkcji skrzydeł Boeinga 787.

Najnowsze modele ThinkPad X1 Gen 12 i X1 2-w-1 Gen 9 są przełomem w sektorze laptopów klasy premium dzięki nowym funkcjom AI PC i innowacjom zorientowanym na klienta, zaprojektowanym w celu przekształcania doświadczeń użytkowników. Koncentrując się na ciągłych innowacjach w zakresie projektu, materiałów i funkcjonalności oraz ścisłej współpracy z wiodącymi partnerami branżowymi, Lenovo wprowadza na rynek nowe laptopy biznesowe, które są spełnieniem obietnicy sztucznej inteligencji dostępnej dla wszystkich.

Innowacje AI PC stały się naszą pasją. Nie tylko produkujemy komputery, ale także tworzymy doświadczenia, wykorzystując różnorodne błyskotliwe projekty, bardziej zrównoważone materiały i rewolucyjne technologie obliczeniowe AI, aby tworzyć przyszłość w sektorze komputerów biznesowych” – stwierdza Jerry Paradise, Wiceprezes ds. portfolio komercyjnego i zarządzania produktami w Lenovo Intelligent Devices Group.

Najnowsze laptopy Lenovo ThinkPad X1 zmienią doświadczenia użytkowników w pracy oraz ich interakcje z komputerem dzięki jeszcze większej szybkości i skuteczności sztucznej inteligencji napędzanej procesorami Intel Core Ultra”.

Ceny i dostępność w Polsce będą znane wkrótce.

Jak oceniasz ten wpis?
+1
52
+1
50
+1
9
Avatar
Luxatic.pl

Luxatic.pl to lifestylowy magazyn o luksusie, stylu życia i pieniądzach. Prezentujemy najlepsze usługi, produkty i miejsca na całym świecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Luxatic to jedyny w Polsce serwis lifestylowy piszący w luźny sposób o luksusie w Polsce i na świecie.

OBSERWUJ NAS